Vlastným menom Erik Francis Schrody zavíta na Slovensko koncom septembra. Kým v 90. rokoch bol frontmanom spomínanej hip hopovej zostavy House of Pain, do bratislavského klubu Ateliér Babylon príde ako bluesman s podmanivým hlasom, ktorý mu priniesol v roku 2000 cenu Grammy za skladbu Put your lights on, ktorú naspieval za doprovodu gitaristu Carlosa Santanu.

Everlast s nemecko-írskymi koreňmi je dôkazom, že umelec sa môže vyvíjať multi-žánrovo a nemusí pritom zakopnúť o nástrahy neznámeho terénu predsudkov spojených so stereotypmi. Obdobne tomu bolo v 90. rokoch minulého storočia, keď v typicky Afro-Americkom rapovom prostredí prerazil jeho projekt House of Pain, s ktorým si v roku 1992 vybojoval nomináciu cien Grammy v kategórii Najlepšie rapové vystúpenie.

Z rapu na blues

V roku 1996 sa však frontman Everlast rozhodol pre sólovú kariéru a počas nej stihol vydať až sedem albumov, ktoré možno žánrovo špecifikovať ako fúziu bluesu, rocku so špeciálnym vokálnym prejavom s prvkami alternatívneho hip hopu.

Bratislavskému hudobnému publiku v Ateliéri Babylon predvedie s partičkou skvelých hudobníkov predstavenie pozostávajúce z dvoch časti. Časť koncertu sa ponesie v znení pripomenutia jeho najúspešnejšieho albumu WHITEY FORD SINGS the BLUES, s ktorým oslavuje 20. výročie vydania. V druhej fáze koncertu odznie mix piesní od House of Pain a Everlast, staré aj nové vrátane nového albumu WHITEY FORD’S HOUSE OF PAIN. Everlast predvedie svoju show bratislavskému publiku v klube Ateliér Babylon v piatok 21. septembra 2018.