Je Pavol Slota konzervatívec ako jeho otec?

V niektorých smeroch nie je ochotný uhnúť ani o milimeter, a teda mohli by sme o ňom hovoriť ako o človeku so zásadami. Ale ako mladý muž a hrdý Slovák sa na mnohé politické problémy pozerá s moderným prístupom, súčasne má veľký cit pre národné hodnoty.

Aké vlastnosti podedil po otcovi?

Osobne Jána Slotu nepoznám, takže to neviem objektívne vyhodnotiť. Z toho, čo sprostredkovane viem, si myslím, že sú dosť odlišní vo viacerých smeroch, ale spája ich národná hrdosť, pravdovravnosť a ich slovo a podanie ruky je viac ako zmluva.

Nikdy ste sa teda osobne nestretli so Slotom seniorom?

Nie, ale vždy som bola voličkou Slovenskej národnej strany, ktorá bola v danom čase jediným nosičom národnej myšlienky v politike. Žiaľ, pravda je taká, že terajší predseda Andrej Danko, ktorý si túto stranu v podstate sprivatizoval, sa spreneveril národným myšlienkam. Aj to je dôvod, prečo vznikla naša strana.

Čo vám na politikoch prekáža?

Sebeckosť, klamanie a zavádzanie Slovákov a slovenských občanov, zbabelosť prijať za svoje činy zodpovednosť, nadobudnutý pocit nadradenosti dnešných politikov a hlavne nezáujem o názor a potreby občanov SR. To sú veci, ktoré mi prekážajú.

FOTO V GALÉRII

A naopak, kto je váš vzor?

To si nechám pre seba, aby nespyšnel. Ale pozorný čitateľ určite z mojich predchádzajúcich odpovedí vycítil, koho mám na mysli.

Viac o bývalej plejmejt sa dozviete v aktuálnom čísle PLUS 7 DNÍ