Poslankyňa SaS Janka Cigániková vraví, že netuší, či pošle strana do boja o miesto europoslancov opäť ako jednotku Richarda Sulíka. V kuloároch sa povráva, že čakajú, ako sa šéf rozhodne. Predseda liberálov totiž ešte nevie, či chce v hlavnom meste EÚ pôsobiť aj naďalej. Mandát mu vyprší v máji budúceho roka. Cigániková v rozhovore pre Plus 7 dní prezradila, že ona záujem o miesto na kandidátke o lukratívne miesto europoslanca v Bruseli, nemá.

Liberálka, ktorá sa prvýkrát "blysla" počas predvolebnej kampane plagátom so stiahnutými nohavičkami, dnes nemyslí na nič iné iba na zdravotníctvo. Teda aspoň, čo sa práce týka. Nedávno vyvolal debatu návrh o virtuálnom účte medikov, ktorý prezentovala. Kritikom sa nepozdáva, že by si mali lekári, ktorí sa rozhodnú liečiť mimo Slovenska, za svoje štúdium spätne platiť. Niektorých pobúrila tiež fotografia z operačnej sály, ktorú zo svojej stáže poslankyňa zavesila na sociálnu sieť.

Aké riešenia krízy v zdravotníctve jej strana prináša? O odborných témach, ktoré trápia všetkých pacientov, ale aj o dôležitosti imidžu politika, sa v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní rozprávala s JANKOU CIGÁNIKOVOU (34) VERONIKA COSCULLUELA.