S podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom sme sa rozprávali o jeho blízkych radcoch, o parlamentnej kultúre, ktorá sa ani za nového vedenia nezlepšila, ale aj o papalášizme jeho kolegov. Čo prezradil a ako sa zastával Borisa Kollára, si prečítajte v týždenníku PLUS 7 DNÍ. Vo webovom článku vám prinášame úryvok, ktorý sa týka súkromia.

Dali ste si nejaké osobné a pracovné predsavzatia do Nového roka?

Dal som si predsavzatie, že budem viac športovať, že už konečne odovzdám do leta svoju dizertačku.

Akú tému v nej riešite?

Amnestie v právnom poriadku Slovenskej republiky.

Aké predsavzatia by si mala dať v novom roku vláda a aké parlament?

Vláda i parlament by mali začať lepšie komunikovať, aby občan vedel a videl na čo sú, čo robia, a že benefit z ich činnosti má on i krajina, ako celok.

Písalo sa, že vám robí asistentku pohľadná slečna, spájali vás do romantického vzťahu aj s poslankyňou Janou Žitňanskou, stále ste bez priateľky?

(smiech) Mám asistenta – muža, výborného advokáta Dr. Záthureckého. A tá pohľadná slečna je šéfka sekretariátu pani Martina Legáth, ktorá je vydatá. Sedí tu vedľa a privítala vás v kancelárii. Áno, o Jane Žitňanskej a o mne sa toho popísalo a bol to môj prvý väčší kontakt s bulvárom. Odvtedy som si uvedomil, že si súkromie musím viac chrániť. Viem, aké ťažké chvíle prežívajú rodiny politikov, keď sa v médiách objavia informácie napríklad o ich vzťahoch, či rozchode, nehovoriac o rôznych klebetách, ktorým čelia. Aby som však odpovedal - som šťastne slobodný.

Borisovi Kollárovi zrejme ešte stúpol počet nápadničiek odkedy má moc. Vám nepíšu mladé dámy s pozvánkami na rande?

Píšu mi rôzni ľudia, niektoré správy sú naozaj vtipné. Áno, píšu mi aj ženy, ale na rovinu poviem, že ak tie správy neobsahujú nejaký podnet alebo niečo čo môžem urobiť, ignorujem ich. Plus na rande by mal podľa mňa pozývať muž (úsmev).

FOTOGRAFIE Juraja Šeligu a dám, s ktorými trávi čas, si pozrite v galérii TU.

Celý rozhovor s podpredsedom parlamentu zo strany Za ľudí si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ