Počas dlhoročnej kariéry sa vždy tváril neprístupne, patril k nemu mačovský slovník a neprehliadnuteľný bol outfitmi, gestami aj mimikou. Roky patrí k špičke našej hiphopovej scény, no za karié-rou sa už nenáhli ako kedysi. O jeho hudbe sa toho popísalo mnoho, no o súkromí hovoril výnimočne a okrajovo. Pre týždenník PLUS 7 DNÍ porozprával o triapolročnom synovi Sanelovi aj o manželstve s moderátorkou Jasminou Alagič Vrbovskou (33). S raperom PATRIKOM RYTMUSOM VRBOVSKÝM (46) sa rozprávala redaktorka GRÉTA KLIMKOVSKÁ.

Dnes si môžete vyberať, akú ponuku prijmete. Pred pár dňami ste vystúpili na narodeninovom koncerte expriateľky Dary Rolins v Česku. Ako ste si to užili?

Neviem, ako to mám opísať. Na koncertoch zažívam veľa emócií, ale toto bolo silné, lebo naše vystúpenie nikto nečakal. Začala sa moja časť piesne a ja som pomaličky vychádzal na pódium, ľuďom to však chvíľu nedochádzalo. Keď ma potom bolo vidieť na veľkej obrazovke, v hale nastala taká atmosféra a toľko emócií, že som mal pocit, že to cítim na každej časti svojho tela.

Jasmina nežiarlila, že vystúpite na Darinom koncerte?

FOTO Rytmusa z Darinho koncertu v GALÉRII

Máme spolu rodinu, čo už je viac. My sme zaľúbení, Dara je šťastne zaľúbená, takže tu nie je o čom. Ona má svoj život, my máme svoj a Jasmina mi sama povedala - určite choď. Na Darinom koncerte som vystúpil ako na hociktorom inom.

V posledných rokoch ste sa viackrát objavili vo filme. Baví vás byť príležitostným hercom?

Samozrejme, pretože mňa baví všetko, kde je veľa fantázie a točí sa to okolo šoubiznisu.

V týchto dňoch sa do kín dostal film Invalid, ktorý sa odohráva v rómskom a mafiánskom prostredí. Ako sa stalo, že ste si v tejto čiernej komédii zahrali?

Oslovil ma producent filmu Peter Veverka. Je to môj kamarát a taktiež rodák z Piešťan. Spolu sme prežili zaujímavú mladosť na piešťanskej lodenici, pričom on bol veslár a ja kajakár. Asi tak pred desiatimi rokmi sme sa po veľmi dlhom čase opäť stretli. Tak sme na seba pozerali, predsa sme sa od mladosti zmenili, no obom sa po chvíli vynorili spomienky na lodenicu, kde sme toho veľa zažili. Teraz sme v pravidelnejšom kontakte a on mi hocikedy zavolá, či si nechcem len tak „šteknúť“ v nejakom jeho filme. A tak som sa stal súčasťou filmu Invalid.

Akú postavu vám vybral?

Invalid je film z deväťdesiatych rokov, keď bola mafia prepojená aj s Rómami. Som tam taký „kápo“ v jednej osade. Ak si to pôjde niekto pozrieť a uvidí môj outfit, pobaví sa. Sám som si ho vymýšľal a mal som jasnú predstavu. Dlhé vlasy, šuštiaky a reťaze nesmeli chýbať. Urobil som k filmu aj sound­track a pomohol s niektorými hláškami. Myslím si, že v tomto som expert, teda na výrazy si zabil, na pána a podobne. Milujem hrať sa s rôznymi hláškami a so slangom.

FOTO, ako sa Rytmus dogabal vo filme, nájdete v GALÉRII

Celý rozhovor si prečítajte v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je od stredy 8.2.2023 v predaji