Norbert Bödör v súvislosti s najnovším vývojom v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pre Denník N povedal, že nevidí dôvod, aby ho polícia podozrievala. V podobnom duchu sa niekoľko dní po hroznom skutku vyjadril aj Marián Kočner. 

Sledujete dianie a situáciu okolo vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky?

Je to hrozná vec, čo sa stala, dozvedel som sa to z médií. Pozeral som aj tlačovku policajného prezidenta, kde som, samozrejme, zaregistroval otázky novinárov, ktorí ma dlhodobo nemajú v láske a netaja sa tým a keď môžu, uverejnia čokoľvek negatívne o mojej osobe.

Ján Kuciak na vás podával trestné oznámenie za vyhrážanie.

Kdesi som čítal, že Ján Kuciak na mňa podal niekedy v minulosti trestné oznámenie, o ktorom som teda ani nevedel.

Vy ste neboli v tejto veci predvolaný na políciu?

Nie, nebol. Ja som ani nevedel, že na mňa niekto podal trestné oznámenie. Ani som nepredpokladal, že by nejaké podal, lebo na to nebol dôvod. Aj policajný vyšetrovateľ ho v minulosti zamietol, pretože nešlo ani len o priestupok. Keď nejaká redakcia, v tomto prípade to boli Aktuality.sk, napísala, že išlo o nebezpečné vyhrážanie, to nebola pravda, to bolo klamstvo.

Vy teda tvrdíte, že ste sa mu nevyhrážali? Nepovedali ste mu, že budete hľadať špinu na neho, na jeho rodinu?

Viete, ja som s pánom Kuciakom telefonoval, mali sme dlhší rozhovor o všeličom možnom a ja som sa ho vtedy opýtal, či by sa mu páčilo, keby niekto napríklad na neho hľadal nejaké veci, na jeho rodinu a tak ďalej a potom ich zverejnil aj v prípade, že by to nebola pravda. Opýtal som sa, ako by sa cítil, ako by sa mu to páčilo. Nemám pocit, že by som povedal také niečo, že to budem robiť. Položil som mu hypotetickú otázku, či by sa mu to páčilo. To bolo všetko.

Predpokladáte, že budete predvolaný v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka?

Pani redaktorka, nejako stále vás mám za osobu, ktorá má vyššie IQ ako sto, a práve touto otázkou ste si to u mňa pokazili a dostali ste sa pod sto.

Ide o logickú otázku…

Ale nie pre mňa, ja nemám čo predpokladať. Nevidím absolútne žiadny dôvod, aby som bol na políciu predvolávaný pre túto tragickú udalosť. Ale ak predvolaný budem, tak pôjdem.

Policajný prezident povedal, že vražda Jána Kuciaka súvisí s jeho prácou. Písal okrem iných o vás.

Veľmi správne ste povedali, že okrem iných písal o mne. Pôjdete sa opýtať všetkých ostatných, o ktorých písal, či predpokladajú, že budú zavolaní na políciu? Keby investigatívni novinári, ktorí dnes opakujú, že určite Kočner, lebo sa mu vyhrážal, keby sa trošku zamysleli a mali trochu vyššie IQ ako sto, tak viete, že čo už raz niekto napísal, tak to napísal, a čo. To nie je zaujímavé, čo napísal. Určite by bolo zaujímavé, čo chcel písať.

Ako hodnotíte ponuku Roberta Fica dať milión eur za informácie, ktoré by smerovali k vyriešeniu vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice?

Verím, že tá suma je dostatočne vysoká, aby sa dokázalo, kto a prečo to urobil.

Vy nejaká informácie máte?

Teraz ste u mňa klesli na IQ 80. A už vám ni­kdy v živote nezdvihnem telefón a nebudem s vami komunikov