„Robili ju ľudia, s ktorými nemám nič spoločné, bola to marketingová akcia jedného nového internetového portálu, ktorý sa takýmto spôsobom chcel zviditeľniť,“ pomenoval veci pragmaticky v rozhovore.

Organizátori aj vaši gratulanti si myslia, že by ste falošnú párty mali brať s nadhľadom.

Nemôžem to brať s nadhľadom, pretože organizátori tak hlboko zasiahli do mojich osobných práv, ktoré mám zaručené ústavou, že to určite budem riešiť súdnou cestou.

Budete žiadať finančné odškodné?

Určite áno.

V akej výške?

Neviem to ešte vyčísliť, ale nie je možné, aby niekto 
v mojom mene obtelefonával obrovskú skupinu významných ľudí a uviedol ich do omylu, lebo si mysleli, že sa rozprávajú so mnou. Skrátka, je to strašný malér.

Hostia tej párty vám priniesli dary…

Tak to je problém ľudí, ktorí to organizovali. Nemám s tým nič spoločné.

Neprijmete ich?

S organizátormi večierka som nespolupracoval žiadnym spôsobom. Oni využili atraktivitu môjho mena, oklamali ľudí a potom sa ma zjavne pokúšali rôznymi cestami nalákať, aby som tam akože náhodou prišiel. Ja som, samozrejme, proti takýmto hrám imúnny. Budem sa brániť zákonnou cestou. Nedarujem im to, to je úplne jasné.

Ako ste sa vlastne o párty dozvedeli?

Zrazu prichádzali nezmyselné telefonáty. Volal Andrej Hrnčiar a pýtal sa na nejaký termín. Či neviem, že sme spolu včera hovorili. Práve som bol v Káhire, kde som zle počul a ešte mi spadol hovor. Potom sa ozval Oliver Andrásy, že ma pozýva na svoju šesťdesiatku a pozvánku mi donesie na „moju párty“. A keď som doletel na Slovensko, prišla mi esemeska od Vlada Černého: Tak som tú Žilinu zrušil, aký je dress code? Zavolal som mu a vtedy som zistil, že sa niečo také organizuje. Potom som sa dozvedel, že sa tam zišla aj spoločnosť, ktorú by som ja nikdy v živote nikam nepozval. Teda nie všetci, ale boli tam ľudia, u ktorých by to neprichádzalo do úvahy. Keď si pozriete zoznam hostí, určite sa dovtípite.

Všetci to berú ako fór. Imitoval už Rasťo Piško a kadekto iný.

Vždy na záver však vysvetlil, že ide o vtip. V tom prípade človek nechal iných v omyle, že hovorili so mnou. Napríklad Andrejovi Hrnčiarovi tvrdil, že ideme nakrúcať nový diel filmu Čiara a on tam bude hrať sám seba. Viete si predstaviť, čo si ten Hrnčiar o mne mohol myslieť? Tulymu Vojtekovi zase povedal, že sa rozlúčime s Maštalírom a v pokračovaní ho nahradí Koleník. Rozumiete? Takéto sprosté drísty môžu spôsobiť obrovské profesionálne škody a ohroziť medziľudské vzťahy. Viete, ja som s nimi husi nepásol.

Vedeli ste, že Wallner tak dobre napodobňuje váš hlas?

Andrej bol môj dlhoročný zamestnanec v Twiste, takže ma má naozaj dobre napočúvaného. Tým, ktorí s ním hovorili, bolo podozrivé len to, že volal z iného telefónneho čísla. Ibaže ten obsah rozhovorov… Práve to je na tej veci nebezpečné. Do dnešného dňa sa mi nikto neospravedlnil. Je to škandál, ktorý sa dá ľahko preukázať, lebo existuje milión svedectiev. Dotiahnem to do absolútneho konca. Budem požadovať satisfakciu, a keď nie, poriešim to súdnou cestou a bude ich to stáť zápis v trestnom registri.

Na koho sa hneváte konkrétne?

Hnevám sa na všetkých, ktorí to vymysleli. Vymyslela to chorá hlava a ja asi viem kto, ale neviem to preukázať. Spoločníkmi agentúry, ktorá to usporiadala, sú Andrej Wallner a Braňo Zahradník. Zahradník je človek, ktorý ma pred rokmi ako programový riaditeľ Slovenskej televízie vyhodil z vtedy populárnej relácie Bumerang. Len preto, že som povedal nejakých pár slov o televízii, čím už vtedy porušil moje ústavné právo. Takže nie je šanca, že by sme išli na zmier. Lebo to sú ľudia, ktorí mi permanentne robia zle. A to, že Wallner sa pridal na ich stranu, je jeho slobodné rozhodnutie. Zo mňa si žarty ni-kto robiť nebude. Ja som vyrastal na ulici a som naučený za každú facku vrátiť dve.

Ako ste vychádzali s Andrejom Wallnerom v rádiu Twist?
Osobne som ho mal veľmi rád, dokonca som si s ním potykal, čo tiež už zruším. Keď mal správne vedenie, bol to správny chlapec na správnom mieste. Buď mu stúpla sláva do hlavy, lebo on teraz moderuje v Slovenskom rozhlase a, musím povedať, že veľmi dobre, alebo sa trochu pomýlil.