Niet krajšieho obdobia, ako sú Vianoce. Vtedy aj tí najvyťaženejší workoholici spomalia a venujú sa najbližším, a to je aj prípad popovej divy DARY ROLINS (47). Sviatky radosti a pokoja jednoducho miluje. V rozhovore pre PLUS 7 DNÍ prezradila, kde a s kým bude tráviť tie tohtoročné, zaspomínala si na zosnulého Karla Gotta (†80), odhalila súkromie zo spálne, prehovorila o plastikách i o svojej trinástej komnate.

Blížia sa Vianoce, Ako vnímate tieto sviatky? Čo vás na nich teší a čo, naopak, rozčuľuje?

Ja Vianoce milujem. Prirodzene sú spojené so zhonom, stresom - všetko k nim patrí. Celé to divadlo smeruje k dokonalému pocitu šťastia, ktoré prežívame v období Vianoc. Je to moment, keď si aj najviac vyťažení ľudia nájdu na seba chvíľu, spomalia, rozprávajú sa aj o bežných veciach, na ktoré inokedy neostáva čas.

Aj vy na poslednú chvíľu všetko zháňate alebo už máte v predstihu nakúpené a nachystané?

Som rovnaká ako každá iná žena v tomto období, nestíham a na poslednú chvíľu, ešte 23. decembra, nakupujem darčeky. Ale je pravda, že vekom som zmúdrela a minimálne párkrát som tie najdôležitejšie darčeky kúpila skôr alebo som ich mala aspoň premyslené. Nie som rozpačitá, že by som lietala po obchodoch a nevedela čo kúpiť, väčšinou idem na istotu.

Vianoce sú o tradíciách. Aké sú tie vaše, čo dodržujete?

My máme dvojité Vianoce, pretože 23. decembra máme večeru - ja hovorím v našej svätej trojici, ja, Matěj (expartner Matěj Homola, otec Darinej dcéry Laury - pozn. red.) a naša princezná. Je síce oklieštená o kapra, lebo Matej rybu neje. V rýchlosti však stihnem vysmažiť „rízek“ a sestre ukradnem šalát, ktorý má ona, samozrejme, o niečo skôr hotový. Skombinujem jej kuchárske umenie s tým mojím. Potom nasleduje rozbaľovanie darčekov, hrajú koledy, svietia sviečky - normálne Vianoce. Na ďalší deň, 24. decembra, si to celé zopakujeme u mojej sestry, ale trošku v širšom kruhu. Sestra je vydatá a má dvoch synov, tí majú frajerky, a potom je tam naša mama i rodičia sestrinho muža. Je nás plný dom a vždy je veselo.

Doniesli ste do Česka nejaké slovenské tradície?

Celé to odštartujeme oplátkami, na ktoré si dávame med a zajedáme ich cesnakom, čo bola pre našich českých kamarátov novinka. V živote o tom nepočuli. Večeru začíname hrachovou polievkou, potom je kapustnica, kapor. My dievčatá na ňom trváme, lebo ho máme rady, zvyšok rodiny je skôr na rezne. V Česku kapor nie je až taký populárny. Po polnoci máme ešte údené mäso so zemiakovým šalátom.

S raperom Rytmusom ste tvorili pár sedem rokov. Priniesol do rodiny niečo nové alebo príprava sviatkov bola vždy vo vašej réžii?

Patrik? Nie, on tradície nedodržuje. Ale určite ich bude teraz zažívať so svojou rodinou. Sviatky majú iné kúzlo, keď sa motajú okolo deti a rodina sa zomkne. On bol skôr návštevník, s úsmevom sledoval to, čo sa okolo neho dialo. Dovolím si tvrdiť, že vianočný čas, rodinný a tradičný s teplom domova vo veľkom rodinnom kruhu, zažíval u nás prvýkrát. Trpezlivo to celé vydržal.

Pokračovanie na ďalšej strane....

Fotografie nájdete v našej GALÉRII