Rodina je pre ňu dnes všetko, kedysi to bola práca, kariéru odštartovala ako pätnásťročná. Filipa Tůmu (42) stretla Nela Pocisková (29) v období, keď sa práca zmenila len na trému a stres a prestávala normálne žiť. Speváčka a herečka je dnes mamou Hektora (4) a Lianky (2) na plný úväzok, no pomaly chystá návrat na scénu. V rozhovore s RENÁTOU GEŠVANTNEROVOU prezradila, čomu sa bude v najbližšom období venovať, aj to, aký je Filip otec a ako zvládali vynútený pobyt doma.

Stretli sme sa v centre Bratislavy. Máte šancu takto odbehnúť od detí?

Odkedy sa vrátila opatrovateľka a skončili sa obmedzenia, môžem ju naplno využiť, takže, samozrejme, mám šancu dostať sa na pár hodín, kam potrebujem. Dnes som mala stretnutie s chalanmi z hudobnej produkcie. Spojila som sa s ľuďmi, ktorým verím a v minulosti som s nimi spolupracovala. Premýšľam o svojom albume. Chcela by som začať spievať vlastné skladby. Pomaličky som to rozbehla, ale mám ešte pred sebou dlhú cestu. Dostala som aj iné pracovné ponuky, ale ešte stále nie som v štádiu, že budem Lianku denne nechávať opatrovateľke.


Ako z Hriešneho tanca! Pocisková s Tůmom odkryli tajný archív: Tento záber prekvapil mnohých

Niektoré herečky si nosia deti na pľac a do zákulisia. Toto nie je vaša cesta?

Pri našej robote sa to nedá. Možno by sa to dalo s opatrovateľkou za chrbtom, ale nechcem im zbytočne narušiť režim. Nie som ten typ, som rada, že mám možnosť byť s nimi a venovať sa im.

Málokto čakal, že dokážete tak ľahko vystúpiť z rozbehnutého vlaku a nebáť sa o kariéru. Najväčšmi to asi prekvapilo vášho manažéra Jána Ďurovčíka.

Rešpektoval to a do ničoho ma netlačil, bol možno len prekvapený, že sama nemám potrebu ísť hneď naspäť na javisko.

Boli ste pre neho veľmi dôležitá, pomenoval po vás dokonca svoju agentúru.

To asi preto, že to bola agentúra, ktorá ma zastupovala. Myslím si, že dôležitý bol aj on pre mňa, ja som však chcela byť pri svojich deťoch, práce som mala predtým vyše hlavy. Chcela som byť mamou na plný úväzok.

Tehotenstvo vás vlastne zachránilo.

Deti mi dali nadhľad a odstup od mojej práce, ktorú som brala až príliš vážne.

Kedy ste mali najintenzívnejší pocit, že už ďalej nevládzete?

Dostala som sa do štádia, že moja práca mi už nerobila radosť. Oveľa viac ako pôžitok som prežívala stres. Dennodenne som musela dokazovať ľuďom, že niečo viem. Mala som pocit, že všetci striehnu na moje chyby. Nechcela som nikoho sklamať, cítila som hrozný nátlak. Dostala som sa do Búrlivého vína, kde to na mňa úplne doľahlo. Nič sme nemali predtočené, išli sme takým tempom, že som prestala žiť.

Pokračovanie na ďalšej strane.