Nemala som čas na súkromie. Nemohla som odísť na dovolenku ani predĺžený víkend, denne som bola na telefóne a riešila ďalšie termíny. Vnútorne som mala pocit, že to celé stojí na mne, že nesmiem zlyhať. Pritom to tak vôbec nebolo. Ale to pochopíte, až keď z toho odídete. Bola som ponorená do práce a brala ju ako jediný zmysel života. A stalo sa, že ten balans pohody a trémy som neudržala. Pohoda odišla a ostala len tréma a stres. Denne som riešila, čo všetko ma čaká a ako to zvládnem. Čo keď sa nestihnem naučiť text a zle to odspievam? Bola som klbko nervov, cítila som, že už nevládzem.

A v tom štádiu ste spoznali Filipa?

Filipa som spoznala v najhoršom štádiu, v akom som kedy bola. Aj on si to tak pamätá. V kuse som bola chorá, s herpesom na perách, psychicky aj fyzicky vyšľahaná. Nežila som normálny život. Riešila som len to, čo si o mne kto myslí, chcela som všetko dotiahnuť do dokonalosti, vedela som, že nemôžem zlyhať a sklamať Jana.

Bolo to aj tým, že ste začínali veľmi mladá?

Vo veľmi mladom veku, v pätnástich, som mala na pleciach naozaj naložené. Nemala som základy postavené na vlastných nohách, nemala som pocit bezpečia, žiadnej istoty.

Keď som v Búrlivom víne spoznala Filipa, nevyzeralo to na žiadny vzťah. Bolo to také nevinné. Už predtým sme sa vnímali, ale až v seriáli sme sa začali stretávať, keďže sme tam hrali partnerov. Zrazu mi do života prišiel človek, ktorý bol nesmierne pozitívny. Stále som sa s ním smiala, preto som ho mala rada. Bolo mi s ním veľmi dobre, až sa to napokon preklenulo do vzťahu. A hoci mi s ním bolo dobre aj na pľaci, bola som taká unavená, že som nakrúcanie v Búrlivom víne stopla. Sama od seba. Už som nevládala. O tri mesiace som otehotnela.

Ste s Jánom Ďurovčíkom v kontakte? Nechcel radu pred narodením bábätka?

Keď som sa dozvedela, že čakajú bábätko, veľmi som sa potešila. Viem, ako chcel byť otcom, a myslím si, že deti sú zmysel života. Veľmi mu želám, aby to zažil a možno pochopil, prečo som sa pre materstvo nadchla.

O vašom partnerovi Filipovi je známe, že je spoločenský typ. Doma neobsedí. Ako to u vás vyzeralo, keď ste boli všetci doma?

Miro Šatan povedal dobrú vetu: „Ja som normálne spoznal názory svojej ženy.“ (Smiech.) Aj u nás to tak bolo. Prvé týždne boli veľmi náročné, Filip je spoločenský typ, nevie byť doma. Rodinu miluje, ale neobsedí. Boli sme v napätí, čo bude s našou prácou, to sa prenieslo do nervozity. Obaja sme temperamentní, povieme si svoje. Nevieme v sebe udržať emócie, keď je nejaký problém, riešime to obaja. Zlepšilo sa to, keď otvorili golf. Už len ten pocit, že môže niekde ísť, mu úplne stačil. Nechodil hrať dokonca ani tak často, ako som si myslela.

Pokračovanie na ďalšej strane.