Seriál Za sklom rozoberá aktuálnu politickú scénu. Aké sú zatiaľ reakcie politikov, ktorých sa týka?

Neviem, lebo mne sa neozval nikto. Ale spätná väzba, ktorú mám od divákov a ľudí z môjho okolia, je pozitívna. Bavia ma ešte bizarné reakcie vo verejných diskusiách, kde majú všetci pocit, že scenár písal sám život a scenáristi nemajú na ňom až takú zásluhu. (Smiech.) To pobaví.

Bola to psychicky náročnejšia práca než iné?

Pre mňa určite áno. Naozaj to nebolo ľahké písanie, lebo ide o skutočných ľudí, ktorí zomreli, a s týmto vedomím človek na tom pracoval.

A čo skutoční vyšetrovatelia vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny?

Nejaké veci sme s policajtmi konzultovali, ale určite nie s tímom Kuciak. Navyše ctíme, že ide o živý prípad. Náš príbeh sa odohráva na jeho pozadí a naozaj sme ho nevyšetrovali namiesto polície. Vychádzali sme z verejne známych informácií, ktoré sme zapracovali do nášho deja. A je tam aj veľa umeleckej licencie.

Uzavreté to určite nie je.
Valéria Schulczová

Mená aktérov sú fiktívne, ale kde-tu padne aj reálna prezývka ako Brucho…

Myslíte, že na Brucho má Kočner patent?

Ochrannú známku asi nie.

Navyše neviem, či sme to nepísali ešte skôr, než vyšlo najavo, že mu takto hovoria. Ale naozaj ma netrápi, či by nás pán Kočner žaloval. Navyše to je otázka pre televíziu.

Bude mať seriál otvorený koniec?

Ideálne by bolo, keby som to neprezradila, aby si ho diváci pozreli. Ale vychádzajme z toho, že živý prípad, ktorý nás inšpiroval, nie je stále uzavretý. A bolo by spoločensky veľmi nezodpovedné vymyslieť si nejakú fikciu. Alebo domnievať sa, ako to naozaj bolo. Navyše, písali sme to oveľa skôr, než sa to nakrúcalo. A teraz sa to už vysiela.

Potom vyzeráte ako proroci.

Miestami sa to tak javí. Nie je však žiadne hrdinstvo dať si elementárnou logikou veci dohromady a predpokladať nejaký vývoj. Ale myslím si, že v rámci skutočného prípadu vyjde najavo ešte plno vecí. Uzavreté to určite nie je.

FOTO postavičiek z kriminálneho seriálu Za sklom v GALÉRII>>

V aktuálnom vydaní týždenníka PLUS7DNÍ sa ešte dozviete:

- kto je kto v seriáli Za sklom

- prečo skutoční vyšetrovatelia seriál nesledujú a čo si o ňom myslia

- akých zásadných chýb sa seriáloví kriminalisti dopúšťajú, čo by sa naozaj nemohlo stať

- prečo nemajú skutoční vyšetrovatelia rovnaké tehličky na bruchu ako ich televízni predstavitelia Tomáš Maštalír a Ján Koleník

 

Mohlo by vás zaujímať: