Najprv v base skolaboval jeho financmajster Miloš Kaštan, teraz skončil pod skalpelom u kardiológa advokát súdený za vybavovanie úplatkov pre sudcov. Zmarilo sa tak ďalšie zo súdnych pojednávaní, ktoré nemajú konca kraja.

Na jedenásteho januára vytýčil sudca Ján Giertli pojednávanie s bývalým vojenským prokurátorom, z ktorého sa stal advokát černákovského klanu i  blízky človek bosa Mikyho. Advokát Maukš mal  napríklad pomáhať zorganizovať vraždu Mariana Karcela, ale tento prípad rieši iný súd. Na Špecializovanom trestnom súde  Maukša súdia za dvesto - tristotisícové úplatky v  slovenských korunách prijatých za vybavenie rôznych úľav pre obvinených, vrátanie prepustenia z väzby. Za tieto korupčné činy už bol Maukš odsúdený, aj vo väzení v Hrnčiarovciach nad Parnou si nejaký čas posedel, až kým Hrabinov senát právoplatný rozsudok nezrušil a pána advokáta nepustil opäť na slobodu. Proces prebieha akoby nanovo, ale kvôli zdravotnému stavu Maukša nie a nie skončiť.

Znalecký posudok prebila operácia

 Sudcovi bolo neustále Maukšove ospravedlňovanie podozrivé, požiadal preto  o vypracovanie znaleckého posudku. Súdny znalec Maukša vyšetril a skonštatoval, že jeho zdravotný stav nie je najlepší, ale rozhodne je schopný súdne pojednávanie absolvovať. Na základe tohto zistenia sudca okamžite rozhodol o pokračovaní procesu a Maukšovi poslal “pozvánku” na dnešný deň.

“Pojednávanie nebude, môj klient sa súdu riadne ospravedlnil. V týchto dňoch absolvoval operáciu srdca a pokiaľ viem, čaká ho ešte ďalšia operácia,”hovorí Maukšov obhajca Ľudovít Štanglovič.  Špekulovať o tom, kedy a či vôbec niekedy dôjde k ukončeniu súdneho proces s Danielom Maukšom,  Štanglovič odmietol: “Ja nie som lekár. Netuším, ako sa bude stav pána Maukša vyvíjať. Momentálne však naozaj nevyzerá dobre. Každá operácia srdca je náročný zákrok a on má okrem toho aj ťažkú cukrovku. Podľa môjho názoru by mal teraz súd na základe nových skutočností požiadať o doplnenie znaleckého posudku.”