Nakonci jednej z pokojných ulíc v bratislavskom Lamači sa rozprestiera obrovská hacienda obohnaná betónovými múrmi. V minulosti poskytovala obyvateľom nadštandardné súkromie. Bolo to v časoch, keď slúžila jednému z najobávanejších kriminálnikov Jurajovi Ondrejčákovi. Piťo, ako ho všetci prezývali, šéfoval gangu, ktorý operoval prevažne v Bratislavskom kraji. Mestskú časť Lamač mal ako jej dlhoročný obyvateľ pod palcom a miestni na neho, na počudovanie, spomínajú v dobrom: „Bol tu pokoj a poriadok. Odkedy je preč, stúpli krádeže, vlámania,“ šokovali nás Lamačania.

V súčasnosti si členovia gangu odpykávajú individuálne dlhoročné tresty. Ondrejčák dostal za založenie zločineckej skupiny a inú trestnú činnosť šestnásť rokov. Súd zároveň rozhodol, že všetok jeho majetok prepadne štátu. Piťove autá a nehnuteľnosti putovali do dražby, no zdá sa, že ni­kto s nimi nechce mať nič spoločné.

Známa vila: Dom Juraja Ondrejčáka v bratislavskom Lamači, ktorý spolovice vlastní jeho bývalá manželka, sa prostredníctvom dražby ponúka za vyše 500-tisíc eur.
Predať sa ho však nedarí.
Známa vila: Dom Juraja Ondrejčáka v bratislavskom Lamači, ktorý spolovice vlastní jeho bývalá manželka, sa prostredníctvom dražby ponúka za vyše 500-tisíc eur. Predať sa ho však nedarí.
Zdroj: Emil Vaško

Neúspešné dražby

Rozpredávanie Ondrejčákových domov, bytov, pozemkov aj historických či luxusných automobilov sa vlečie dodnes. Nových majiteľov má niekoľko štvorkolesových tátošov z jeho bývalého vozového parku. Len tak, zo sentimentu ich kúpili prevažne ľudia, ktorí Piťa poznajú. Aj jeho povestné Bentley, ktoré bolo k dispozícii za výhodnú cenu. Dražba mafiánových sídel je však zatiaľ neúspešná, a to napriek tomu, že sa uskutočnilo už niekoľko kôl. Piťov nehnuteľný majetok, medzi ktorý patrí rodinná vila v Lamači, veľkometrážny byt v centre hlavného mesta či lukratívne pozemky v stredoslovenskej obci Donovaly, obľúbenej prominentmi, zostali nateraz bez povšimnutia záujemcov. V stanovenej lehote sa s ponukou neprihlásil nik.

Chátra: Kedysi Piťova pýcha dnes zjavne upadá.
Chátra: Kedysi Piťova pýcha dnes zjavne upadá.
Zdroj: EMIL VAŠKO
Piťo: Momentálne si odpykáva 16-ročný trest.
Piťo: Momentálne si odpykáva 16-ročný trest.
Zdroj: archív

Chátrajúca vila

V rámci rozpredaja Piťovho majetku sa najviac pozornosti sústreďuje na jeho vilu v Lamači. Kedysi ju strážili niekoľkí Ondrejčákovi nebezpeční kumpáni. Rozsiahly kamerový systém a obrovská železná brána sú dnes spustnuté. Prejavuje sa na nich zub času. Na strážnici kedysi sedel nonstop vartáš a bdelo sledoval kamery. Zaznamenával každý pohyb pred nehnuteľnosťou. V prípade neželanej činnosti nastal poplach najvyššieho stupňa. Dnes sa pokojne môžete liepať po plote, nikto vás neokríkne. Kamery sú vypnuté, omietka opadáva. Vchod zarastá burinou. O dom roky nemá nikto záujem. Ondrejčákova partnerka, s ktorou má dvojičky, Adriana Pospíšilová, sa z domu dávno odsťahovala. Nechce s ním mať nič spoločné. Odpredaj nehnuteľnosti môže byť problematický i preto, že nie je majetkovo usporiadaný. Polovicu vlastní Ondrejčák a polovicu jeho prvá manželka. O kúpe domu vraj uvažoval sused z ulice, ale táto komplikácia ho odradila. Rovnako ďalších záujemcov. Naposledy, teda 28. júna tohto roku, sa vila dražila samostatne, pričom jej cena bola stanovená na vyše 500-tisíc eur. Bez úspechu.

Chátra: Kedysi Piťova pýcha dnes zjavne upadá.
Chátra: Kedysi Piťova pýcha dnes zjavne upadá.
Zdroj: EMIL VAŠKO
Ondrejčákova partnerka, s ktorou má dvojičky, Adriana Pospíšilová, sa z domu dávno odsťahovala. Nechce s ním mať nič spoločné.
Ondrejčákova partnerka, s ktorou má dvojičky, Adriana Pospíšilová, sa z domu dávno odsťahovala. Nechce s ním mať nič spoločné.
Zdroj: Facebook A.P.

Mohlo by vás zaujímať: