Údajný boss mafiánskej skupiny, ktorá úradovala v Galante a Seredi, Ladislav Vasaráb, si už odpykáva piaty rok z výnimočného trestu za účasť na vražde kontroverzného šalianskeho podnikateľa Jozefa Kaciana. Toho vrah, strelec Roman Paluš zavraždil vo februári 2010, keď to v povestnom trojuholníku ostrých chlapcov, medzi Sereďou, Šaľou a Galantou, ešte poriadne vrelo. Dnes je to už celkom inak, v regióne, povestným drogovým trhom, je navonok pokoj a ticho.

Objednaná vražda

Dvadsiateho tretieho februára 2010 krátko pred treťou popoludní sa vo v Šali - Veči ozvala streľba zo samopalu. Dovtedy  nič netušiaci  majiteľ miestneho erotického salónu nemal šancu agresívnej streľbe uniknúť. Rozstrieľané auto havarovalo a Kacian, ktorého zasiahli štyri strely, neprežil. Polícia z vraždy Kaciana obvinila Ladislava Vasarába a Romana Paluša. Išlo o vraždu na objednávku, strelec mal zinkasovať tridsaťtritisíc eur. 

Fingovaný atentát

Aj Ladislav Vasaráb sa stal terčom nájomných vrahov, ako sa však neskôr ukázalo, útok, akým podsvetie na neho zaútočilo, bol fingovaný a vedel o ňom. Strelec sa ho pokúsil zabiť pomocou ručného protitankového granátometu RPG 7 za bieleho dňa. Vasaráb prežil. Polícia ho obvinila aj z vraždy Jozefa Mikuláša, ktorého vrahovia rozstrieľali samopalom v Seredi koncom roka 2000. V tomto prípade si však vypočul na súde oslobodzujúci verdikt.  Ukázalo sa, že vraždu Jozefa Mikuláša podľa prokuratúry plánoval dnes už nebohý Maroš Kováč z Galanty. Toho samotného napokon minulosť tiež dobehla. Zastrelili  ho v noci vo februári 2011 pri galantskom štadióne. Podľa vtedy medializovaných informácií jeho vražda súvisela aj s činnosťou bankomatovej mafie, s ktorej členmi sa vraj stretol ako poslednými.

Bankomatová mafia

Členov samotnej skupiny bankomatovej mafie chytili policajti v marci 2011 v okolí Serede. V Galante a v Seredi sa poznajú všetci, rovnako ako Kováč a Golis, bývalí športovci. Golis so synom a s priateľkou kedysi Kováčovcov pravidelne navštevovali, dokonca boli spolu na dovolenkách, potom sa ich cesty rozišli.

Ján Golis mal za sebou kriminálnu minulosť, tento bývalý autičkár bol pritom oficiálne invalidný dôchodca, ktorý sa topil v peniazoch. Golisa (†42) v decembri 2017 prichytili v obci Opoj, ako s ďalším mužom kradne Škodu Fábiu. Trnavskí policajti pri zásahu  použili služobnú zbraň a oboch mužov postrelili. Bankomatového bossa pochovali jeho najbližší len dva dni pred vianočnými sviatkami vo Vinohradoch nad Váhom.

Viac sa o bosoch tzv. mafiánskeho trojuholníku dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.