Písal sa 23. december 2010, keď v rodine Farkasovcov vrcholili prípravy na Vianoce. Spolu so synom Zuzana ešte vybehla na posledné nákupy. Práve počas nich vraj mala telefonát, ktorý nevyzeral ničím výnimočný. Po návrate domov zamiesila cesto na vianočné koláče, keď opäť zazvonil telefón. Pár minút nato si Zuzana obliekla sivé nohavice, ružový pletený sveter a krátky béžový kabát. Zamiesené cesto nechala na stole so slovami, že sa o pol hodiny vráti.

Zuzana Farkasová: Je nezvestná už sedem rokov
Zuzana Farkasová: Je nezvestná už sedem rokov
Zdroj: Polícia

Zabuchla dvere, nasadla do Mazdy 323 zlatej metalízy s dunajskostredským evidenčným číslom DS 828 AY a odišla smerom na Malý Máger. Túto informáciu odhalil až kamerový záznam z domu od susedov. Bolo to krátko pred devätnástou hodinou. Zuzana navždy zmizla. Vianočné koláče už nedopiekla. Na Štedrý deň policajti vyhlásili po Zuzana pátranie.

Vyšetrovanie

Míňali sa dni, týždne, mesiace a Zuzany stále nebolo. Policajti skúmali motívy, ktoré by ich nasmerovali k úspešnému vypátraniu nezvestnej. Na stole mali tri hypotézy. Prvou bolo majetkové vyrovnanie po rozvode. Išlo hlavne o rodinný dom, v ktorom Zuzana pred svojím zmiznutím žila. S exmanželom Pálom vraj komunikovali najmä cez právnikov a sporný bol údajne hlavne pozemok, na ktorom je dom postavený.

Dom Farkasovcov: Zuzana žila v malej dedinke neďaleko Dunajskej Stredy s názvom Nový Život v časti Eliašovce
Dom Farkasovcov: Zuzana žila v malej dedinke neďaleko Dunajskej Stredy s názvom Nový Život v časti Eliašovce
Zdroj: IVAN MEGO

Druhým motívom, ktorý polícia preverovala, bolo, že Zuzana si vraj hľadala partnera prostredníctvom akejsi zoznamky. Tretí smer vyšetrovania sa zameral na jej podnikateľské aktivity. Ani jedna z týchto verzií sa však zatiaľ neukázala ako správna. Jediná zvláštnosť, na ktorú počas vyšetrovania narazili, boli tri záhadné telefonáty. Všetky prišli z telefónnych búdok v rôznych lokalitách. Prvý telefonát na Zuzanin mobil bol niekoľko dní pred zmiznutím. Dva hovory absolvovala nezvestná podnikateľka v deň, keď zmizla. Prvý bol z búdky v Podunajských Biskupiciach. Bol to už spomínaný hovor počas posledného nákupu so synom v potravinách.

Pál Farkas: Zuzanin exmanžel si nedokáže vysvetliť, ako sa môže človek len tak stratiť
Pál Farkas: Zuzanin exmanžel si nedokáže vysvetliť, ako sa môže človek len tak stratiť
Zdroj: Ivan Mego

Druhý záhadný telefonát bol aj posledný, po ktorom odložila pečenie koláčov, sadla do auta a navždy zmizla. Tento hovor prišiel na Zuzanin mobil zo stanice v Dunajskej Strede. „Kto bol autorom trojice záhadných telefonátov, to sa policajtom zistiť nepodarilo,“ prezradil nám Zuzanin exmanžel Pál Farkas, ktorý stále dúfa, že sa jedného dňa objaví medzi dverami. „Myslím na ňu často. Nedokážem si vysvetliť, ako sa môže človek takto stratiť,“ zamyslel sa bývalý poslanec, keď sme ho oslovili v garáži rodinného domu, z ktorého Zuzana odišla pred siedmimi rokmi a navždy zmizla.

Zuzanino auto

Keď Pál Farkas so smutným hlasom rozprával o Zuzane a spomínal na posledné chvíle pred zmiznutím aj na chvíle potom, rozhovoril sa o náleze, ktorý im dal ešte aspoň akú-takú nádej. „Bolo to asi dva roky po jej zmiznutí, keď mi zavolal bratranec, že auto je odstavené v Bratislave neďaleko Slovnaftu. Bolo vidieť, že tam stojí už dlho, bolo zamknuté a nepoškodené. Jediné, čo na ňom nesedelo, bolo to, že ona mala sedadlo vodiča posunuté úplne pod volant a teraz bolo odsunuté ďalej. Zrejme ho šoféroval niekto iný,“ zaspomínal si.

Mazda 323: Zuzana nasadla do auta zlatej farby a navždy zmizla.
Mazda 323: Zuzana nasadla do auta zlatej farby a navždy zmizla.
Zdroj: internet

Policajní technici zlatú Mazdu 323 prezreli do posledného detailu, no nič zvláštne nenašli. Pátranie po Zuzane sa po tomto náleze zastavilo na mŕtvom bode. „Prípad bol v zákonnej lehote v zmysle zákona dvakrát prerušený, pretože okolnosti prípadu nedovolili pokračovať pre nezvestnosť osoby v ďalších procesných úkonoch. Naposledy sa tak stalo 13. 2. 2014. Polícia na prípade a na vypátraní ženy stále intenzívne pracuje,“ povedala nám policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Dospelí synovia nezvestnej Zuzany nádej na nájdenie svojej matky na rozdiel od otca strácajú. „Už neverím, že by sa našla. Nemáme žiadne informácie už niekoľko rokov. Vianoce už u nás nie sú, čo bývali,“ povedal nám jeden zo synov. Otec Pál dúfa, že aj informácie zverejnené v týždenníku PLUS 7 DNÍ môžu pomôcť nájsť ju. „Možno si niekto na niečo spomenie,“ povzdychol si. Aj tieto Vianoce prežije rodina Farkasovcov s bolesťou a spomienkou na milovanú Zuzanu.

Prečítajte si aj: