Jej šéfom bol Juraj Ondrejčák alias Piťo, ktorému dom patril. Dnes, keď si odpykáva 16-ročný trest za páchanie rôznej nezákonnej činnosti, by však túto svoju bývalú pýchu ani nespoznal. Je zarastená, opustená, jednoducho schátraná temer na nepoznanie.

Strážený objekt 

Kedysi stačilo, aby čo i len na malý okamih zastalo v blízkosti známej lamačskej vily vozidlo a zo železnej vstupnej brány vyšiel nebezpečne vyzerajúci chlap odetý vo vojenskom. Aj tvár mal zahalenú kuklou, či šatkou. Zaklopal na okienko auta a jasnými gestami či slovami dal najavo, že pred týmto objektom sa bezdôvodne nestojí. Posádka auta si to veru rýchlo rozmyslela a v okamihu radšej odfrčala preč. Piťov dom bol známy aj tým, že mu ho 24-hodín denne strážili jeho vojaci. Aktuálne sa však do areálu objektu môžu zvedavci hoc aj cez plot vyštverať, nikoho nezaujíma.

Prepadnutie majetku

Nehnuteľnosť už niekoľko rokov zíva prázdnotou. Začiatok jej zlých časov sa začal písať na jeseň v roku 2011, kedy sa počas veľkej  akcie do Piťovho sídla z vrtuľníka po lane spustili  policajní kukláči. Ondrejčáka odtiaľ odviedli v putách a umiestnili do cely, z ktorej na slobodu už nevyšiel. V novembri 2014 mu Najvyšší súd za závažnú trestné činnosť potvrdil 16-rokov za mrežami. Rozhodol zároveň o prepadnutí jeho majetku, teda aj povestnej vily v Lamači.

Drahá vila

Odborník, ktorým je štátom regulérne vybraný správca konkurznej  podstaty,  predával Ondrejčákov dom v Lamači, či byt v centre hlavného mesta prostredníctvom niekoľkých dražieb, ale bezúspešne. ,,Podarilo sa z konkurznej podstaty predať časť  prepadnutého majetku ako sú hnuteľné veci najmä autá, z nehnuteľných to bol nebytový priestor na Klariskej ulici v Bratislave ako aj spoluvlastnícky podiel na dvoch bytoch v Lamači. Stále však prebiehajú v poradí už viaceré kolá na nehnuteľnosti akú sú byt na Klariskej ulici, pozemky na  Donovaloch, či polovička spoluvlastníckeho podielu na dome v Lamači...Pre zatiaľ asi vysokú cenu na dražbách sa napriek účasti viacerých záujemcov nepodarilo uvedené nehnuteľnosti predať,“ informoval nás Karol Kovár, konkurzný správca, ktorý ma predaj Piťovho majetku na starosti.

Pol milióna

 A tak známa vila, ktorej časť vlastní Ondrejčákova exmanželka, chátra. Vstupná brána je zarastená, o areál sa zjavne nikto nestará. Jej cena, určuje ju štát, bola v poslednom kole dražby stanovená na vyše pol milióna eur za celok.

O tom, ako vyzerajú vily ďalších mafiánskych bosov a kto ich aktuálne vlastní sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.

Aktuálne číslo Plus 7 dní už v predaji.
Aktuálne číslo Plus 7 dní už v predaji.
Zdroj: Plus 7 dní