Ide pritom už o druhého policajného prezidenta, ktorý v procese vypovedal. Pred Lučanským vypovedal v kauze i Jaroslav Spišiak.

O stretnutí s vodcom skupiny

“Bol mladý, vyšportovaný, v mikine, mal dlhšie čierne kučeravé vlasy, nevyzeral byť nervózny ako človek na úteku, to bol ďalší z dôvodov, prečo som si nebol istý, že sa jedná o toho istého človeka. Vyzeral úplne inak, než sme ho poznali z dostupných fotografií,” opísal policajný prezident Milan Lučanský pred súdom svoje stretnutie s obávaným vodcom klanu Ľudovítom Sátorom. Stretli sa v roku 2010 v Maďarsku. Sátor bol vtedy na úteku. Obával sa o svoj život a s vtedy vysokým policajným funkcionárom pracujúcim na rozklade mafiánskych skupín na Slovensku, Lučanským, chcel vyjednať podmienky, za akých by sa mužom zákon u nás mohol vzdať.

 Posledný pápayovec

Po Lučanskom si na miesto pre svedkov procesu sadol posledný pápayovec Norbert Kocsis. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu Kocsis priznal, že sa "kamarátil" s konkurentom Ľudovíta Sátora Tiborom Pápayom, prezývaným Papa Joe.  Osobne bol v bare Fontána v Dunajskej Strede mastiť karty v ten večer, keď tam nabehli dvaja strelci a za pár sekúnd zlikvidovali desať členov pápayovského klanu. 

Norbert Kocsis: Posledný pápayovec.
Zdroj: Ľudmila Lacková

"Odišiel som odtiaľ asi desať - pätnásť minút pred desaťnásobnou vraždou. Chvíľu predo mnou odtiaľ odišiel aj Béla Ecsi," spomínal Kocsis, ako sa v roku 1999 znovu narodil. Spolu s Ecsim sa potom stali utajenými svedkami dunajskostredského masakru, ale sátorovcom ich prezradil elitný policajt z Úradu boja proti organizovanej kriminalite Boris Drevenák.

Na základe informácii uniknutých z polície sátorovci neskôr zavraždili aj Ecsiho. Kocsisa sa pokúsili zastreliť dvakrát, ale zakaždým im unikol. V zime v roku  2010 člen sátorovho gangu  Kristián Kádar oznámil Kocsisovi, že "Sátora sa už netreba báť, ten už nežije." Podľa obžaloby je práve Kádar Sátorovým vrahom.  

O podrobnostiach stretnutia Ľudovíta Sátora a dnešného policajného prezidenta Milana Lučanského sa dočítate v týždenníku Plus 7 dní na budúci týždeň.