O obžalobe z prípravy vraždy Sylvie Volzovej, ktorú na neho a na Mikuláša Černáka, Róberta Lališa a Pavla Ruska  iba pred pár dňami podal prokurátor, Kaštan ešte nevie. Lekári k nemu nikoho nepúšťajú. Miloša Kaštana hospitalizovali v trenčianskej Nemocnici pre obvinených a odsúdených po tom, čo na Slivestra z ničoho nič odpadol vo väznici v Žiline. Tam si odpykáva štrnásťapolročný trest, ktorý dostal na základe dohody o vine a treste za vydieranie a spoluprácu pri dvoch objednávkach vrážd. Mafián je aj v nemocnici pod prísnou ostrahou, nepustili k nemu ani najbližších.

Našli ho ležať na zemi

Kaštan je známy tým, že aj v base tvrdo cvičí a udržiava sa v kondícii, takže jeho kolaps ostatných väzňov prekvapil. “Mňa asi počarovali,” uťahoval si z nečakanej situácie on  sám,  len čo  sa trošku spamätal. Slabosť však u neho pretrvávala, museli ho previezť do nemocnice, kde absolvoval aj CT vyšetrenie. Podľa neoficiálnych informácií by za jeho zdravotnými ťažkosťami mali byť problémy so srdcom.

Miloš Kaštan, vľavo, a Mikuláš Černák: V rokoch najväčšieho vraždenia tvorili nerozlučnú dvojicu.
Miloš Kaštan, vľavo, a Mikuláš Černák: V rokoch najväčšieho vraždenia tvorili nerozlučnú dvojicu.
Zdroj: archív

Po krvi bažil Černák, nie Kaštan

Kaštan má päťdesiatštyri rokov. V klane černákovcov ho považovali za pravú ruku bosa Mikyho. Jeho starosťou bolo obstarávanie peňazí, aj keď nie práve legálnou cestou, ale od násilnej trestnej činnosti sa snažil držať bokom. K vážnemu rozporu medzi Černákom a Kaštanom došlo počas ich prvého pobytu vo väznici. Do dvora Kaštanovej rodiny vtedy ktosi hodil granát a Kaštan bol presvedčeným, že sa tak stalo na Černákov pokyn. Odvtedy sa netajil svojou nenávisťou k Černákovi. Smial sa z toho, ako si ľudia Černáka idealizovali, ako sa bos všade ukazoval v šuštiakovej súprave a do práce vstával vtedy, keď už Kaštan mal za sebou niekoľko obchodných schôdzok. Po ich opätovnom stretnutí za mrežami to vyzerá tak, že Kaštan a Černák uzavreli prímerie.

Prečítajte si tiež: