Najskôr gastronomický zážitok, neskôr zvláštne pocity v oblasti krku a nakoniec úkaz ako z hororu. Ten sa naskytol lekárom po tom, čo sa ujali 25-ročnej ženy s bolesťami. Po dôkladnom skúmaní objavili na mandliach ženy živého červa. Milovníci ázijskej kuchyne by mali zbystriť pozornosť.

Štvorcentimetrový neželaný hosť

Červ o dĺžke takmer štyri centimetre sa usadil na mandliach ženy z Tokia, po tom čo zjedla ázijské jedlo sahimi, čo je v Japonsku tradičná surová rybia pochúťka a nielen v Japonsku. Ako uvádza britský denník Daily Mirror, mladá 25-ročná žena bola šokovaná kto bol vlastne pôvodcom jej bolestí v krku. Nepríjemný pocit pritom mala päť dní. Až potom vyhľadala lekársku pomoc. Pri dôkladnejšom náhľade si lekári uvedomili, že k boľavému krku budú potrebovať hlavne pinzetu. Červa o dĺžke štyri centimetre našli pritom na ľavej mandli. Spôsob ako sa tam dostal vidia odborníci v konzumácii jedla zo surových rýb.

Prípady nielen v Japonsku

Podľa prípadovej štúdie v odbornom časopise The American Medical Journal of Tropical Hygiene and Medicine išlo podľa portálu škrkavku, teda o hlístu. Červ predstavoval larvu s čiernou farbou tela dlhou 38 milimetrov a šírkou 1 milimeter.

Hneď ako lekári červa z úst ženy odstránili, tak sa príznaky bolesti vytratili. Tento druh červa pritom môže vyvolať nepríjemné infekcie v žalúdku pacienta, zvyčajne keď nevedomky konzumujú larvy v surových alebo nedostatočne dovarených či nedopečených rybách.

Podľa Daily Mirror bolo zaznamenaných viac ako sedemsto podobných prípadov v Japonsku, v Severnej a Južnej Amerike a rovnako v Holandsku. Sprievodným javom usadenia červa v ústach je kašeľ a takzvaný syndróm mravčieho hrdla.