Ochranné opatrenia si vysvetlila po svojom. Kým svet v posledných týždňoch obleteli fotografie zmorených a spotených zdravotníkov v ochranných oblekoch kvôli opatreniam proti vírusu COVID-19, zdravotná sestra v Rusku si pod ochrannú vrstvu obliekla bikini. Svojský a príjemný spôsob nelahodil len telu samotnej sestričke, ale rovnako aj pohľadom pacientov, ochranný odev bol totiž priesvitný. Reakcie na tento výstrelok nenechali na seba dlho čakať ani od predstaviteľov nemocnice.

Pokarhanie

Ako uvádza ruský portál The Moscow Times, zdravotná sestra z regiónu Tula, ktorý sa nachádza južne od Moskvy, bola verbálne pokarhaná za to, že mala pod ochranným plášťom pri prehliadke pacientov oblečené bikiny. Fotografia, kde sestra v provokatívnom háve vykonáva svoju prácu medzi staršími pacientmi, sa dostala na internet a zaručila jej okamžitú popularitu.

Podľa lokálnych ruských novín si žena obliekla bikiny, pretože je v ochranných pomôckach príliš horúco. Nemenovaná sestra pracuje pre pacientov s novým koronavírusom v červenej zóne okresnej nemocnice.

Školenie, ako sa obliecť

„Muži na oddelení nemali nič proti oblečeniu,“ citoval portál Newstula.ru zainteresovaného človeka z nemocnice, ktorý si neželal byť menovaný.

Napriek tomu vedenie oddelenia, kde sestra pracuje, podniklo disciplinárne opatrenia vo forme pokarhania za porušenie kódexu obliekania. Kvôli milému incidentu miestne úrady poskytli podľa moskovského portálu „vysvetľujúcu konverzáciu“ so svojimi kolegami o požiadavkách na hygienický odev a vonkajší vzhľad.

Rovnako zintenzívnili kontroly nad zamestnancami, ktorí sa obliekajú denne do ochranných pomôcok. Na prvý pohľad prísne opatrenia úradov však môžu mať svoju logiku. Ak by sa v priesvitnom odeve a v bikinách objavovalo viac zdravotníčok, mohol by počet mužských pacientov s podozrením na koronavírus v nemocnici dramaticky stúpnuť...