Tak ako je vírus Covid-19 potvrdený vedcami ako vírus pochádzajúci z prírody, tak práve v prírode možno nájsť voči nemu účinnú protilátku. V čase, kedy farmaceutické spoločnosti len vyvíjajú očkovaciu látku, je možné sa inšpirovať liečbou amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ako uvádza portál vZdravotníctve s odvolaním sa na odborný magazín Science, nutrient, ktorý by mohol zohrávať úlohu v prevencii vírusových ochorení, je zinok. Práve zinok mal užívať aj americký prezident Donald Trump, ktorý sa s pomocou výbornej starostlivosti lekárskeho tímu zotavil z koronavírusu veľmi rýchlo.

Optimálny prísun zinku v strave spája s lepšou imunitou a odolnosťou voči infekciám podľa portálu aj Svetová zdravotnícka organizácia. Priamy dôkaz v súvislosti s novým koronavírusom však zatiaľ chýba.

Španielski vedci realizovali štúdiu na vzorke 249 pacientov s ochorením na vírus Covid-19. Odborníci podľa portálu zistili, že tí pacienti, ktorí mali deficitnú hladinu zinku v krvnom sére, mali v čase hospitalizácie aj horší klinický obraz a tiež vyššie riziko úmrtia. Okrem toho vedci zistili, že vírus bol vďaka nízkej hladine zinku schopný ľahšie expandovať a napádať bunky.

Málo zinku v potrave sa týka najmä starších ľudí, ktorí sú rizikovými skupinami pacientov. Preto ako prevenciu odporúčajú odborníci užívať zinok. A kde ho možno nájsť? Zinok obsahujú mliečne výrobky, orechy, cereálie, mäso či fazuľa.