Tridsaťjedenročná Kalifornčanka vlani v apríli podstúpila umelé oplodnenie. S manželom mali doma už dve ratolesti a šťastie byť rodičom chceli dopriať aj bezdetnému čínskemu páru, ktorý túžil po potomkovi. Jessica Allenová im tak „prenajala“ svoju maternicu. Za 30-tisícovú odmenu v dolároch, čo je v prepočte skoro 26-tisíc. Zatiač, čo v Číne je to nelegálne, v Amerike nie.

V šiestom týždni tehotenstva náhradnej matke v nemocnici oznámili, že pod srdcom nosí deti dve. Viacpočetné tehotenstvá v prípade umelého oplodnenia nie sú ničím výnimočné. Podľa New York Post dohodla agentúra Omega, ktorá mala náhradné tehotenstvo pod palcom navýšenie odmeny o 5-tisíc dolárov za ďalšie dieťa.

Manželia mali doma už dve deti. Nečakané pribudlo tretie.
Manželia mali doma už dve deti. Nečakané pribudlo tretie.
Zdroj: Facebook

Rozdielne dvojičky

Allenová priviedla chlapčekov na svet cisárskym rezom. Ako povedala pre New York Post deti ani nevidela, Liuovci si ich odviezli rovno z operačnej sály. Allenovej poslali Liuovci fotku detí cez mobil: „Vau! Vyzerajú rozdielne,“ zmohla sa na reakciu prekvapená Allenová. Podobne reagovala pani Liuová, ktorá napísala: „Nie sú rovnaké, však? Premýšľali ste o tom, prečo sú rozdielne?“

Jedno z detí bolo mulat, treba pritom doplniť, že Allenová má za manžela Afroameričana. Domnienky definitívne potvrdili testy DNA. Každé z detí malo iných rodičov. Jedno bolo čínskeho páru a jedno bolo biologickým potomkom Allenovej a jej manžela Wardella Jaspera. Dostať syna naspäť do starostlivosti nebolo ale také jednoduché.

Agentúra požadovala naspäť 22-tisíc dolárov, Alllenovci však väčšinu peňazí z odmeny už minuli. Dieťa si dokonca mali adoptovať. Najali si však právnika a dnes sa tešia z 10-mesačného syna doma.

Pekne pokope. Všetci traja súrodenci s otcom.
Pekne pokope. Všetci traja súrodenci s otcom.
Zdroj: Facebook

Čo sa stalo?

Superfertácia je extrémne vzácny jav, keď dôjde k ďalšiemu oplodneniu, napriek tomu, že žena je už tehotná. K oplodneniu ďalšieho vajíčka zvykne dôjsť do dvoch týždňov od prvého oplodnenia, keď žena napriek otehotneniu nečakane ovuluje. Najčastejšie je tento jav spájaný práve s umelým oplodnením.