Tip na článok
V lete vo vás veľkosť jeho penisu môže vzbudiť údiv.

Počuli ste už o letnom penise? Je spektakulárny

Ktorý chlap by nechcel počuť ódy na veľkosť jeho mužskej pýchy. S ortuťou teplomera stúpa jeho šanca, že sa ovácií na to, že na veľkosti záleží, dočká. Práve v lete sa totiž mužský penis zdá byť väčší. A je to fakt.

Horúce leto praje mužským údom. Od mája do septembra sa zdá, akoby narástli, nie z dažďa, ako sa hovorí, že keď na vás prší, aspoň podrastiete, ale zo slnečných lúčov. Chlapi pritom na internete diskutujú, čím to je a majú to tak všetci?

Možno sa s takým narodil, možno je to letný penis...

Popri tom, ako redaktorka melmagazine.com Tracy Moorová študovala viac k téme letného sexu, dostala sa k povšimnutiahodným mužským skúsenostiam, z ktorých vyplynul ďalší námet na článok. „Mám sex kedykoľvek ma priateľka nechá, ale viac v tomto ročnom období. Tiež som v lete väčší,“ opísal svoje skúsenosti 24-ročný Kieran pre The Standard. Väčší v lete? Je veľká penisová energia sezónnym stavom? Ak sa penis zväčší už počas bežného letného dňa, čo sa s ním deje počas letného slnovratu? Vzletne sa pýta Moorová.

Pri ďalšom lustrovaní internetom našla otázku do pléna, ktorú na sociálnom médiu Reddit zverejnil istý Guillermo: „ Niekto kto si v priebehu roka všimol kolísanie veľkosti? Ten môj je v lete väčší a mám aj lepšiu erekciu. V zime je to presný opak. Prečo to tak je? Viac tepla = lepší prietok krvi? Chalani, deje sa to aj vám?“ Vskutku deje, pritakal mu ďalší, vraj si všimol, ako sa mu penis nadúva do absurdnej veľkosti. Zjavne trošku preháňal. Podľa iného komentujúceho sa takto telo snaží regulovať svoju teplotu.

Iný zase odhalil, že síce nemá letný penis, ale letné semenníky, vraj mu v teple siahajú dobre, že nie po kolená. „Moja veľkosť v stave zvädnutosti je 10 centimetrov, keď niekoľko dní nemasturbujem aj 11. V zime to môže ísť dole až o polovicu, najmä, keď teplota klesne na – 10 stupňov Celzia,“ pridal ďalší svoju skúsenosť potvrdzujúcu tzv. letný penis. Kevin ho na Twitteri vysvetľuje ako celkovú rozpínavosť penisu, ktorú podporuje teplo v lete. V zime sa k nej dopracujete horúcim kúpeľom.

Pozdrav slnku

Téma nezostala nepovšimnutá ani na Facebooku. Larrymu sa zdá, že jeho pýcha vyzerá lepšie po horúcej sprche ako pred ňou. Podľa Jerryho predsa každý vie, že „keď je vonku zima, penis zostane zastrčený, aby zostal v teple. Takže by som nepovedal, že je v lete väčší, len má rád slnečné počasie, takže ho vstane pozdraviť.“ Prozaické.

Podľa Kevina i jeho priateľka cíti, že je v lete tam dole akýsi objemnejší. Podľa neho preto, že v lete sa veci zdajú byť všeobecne ťažšie.

Čo s ním?: Pomôže teplá voda.
Čo s ním?: Pomôže teplá voda.
Profimedia

Doktor, ako to je?

Za dosť odľahčenej dišpute o údoch sa rozhodla dať redaktorka oslovením na penisy vzatých odborníkov. Z ich odpovedí vyplýva, že letný penis skutočne existuje, teda v správnych podmienkach.

„Leto či zima, veľkosť vášho penisu by mala zostať rovnaká,“odpovedá pre Mel Magazin urológ z Orlanda Jamin Brahmbhatt a pokračuje: „Keď je vonku zima, vaše telo sa pokúša zachovať svoje vnútorné teplo, a preto sa veci javia byť viac skrátené. Cievy v blízkosti pokožky udržiavajú vnútorné teplo jej stiahnutím. Tento typ regulácie telesného tepla by však nemal ovplyvňovať celkovú veľkosť vášho penisu.“

Čo to ale ovplyvní je, ako vyzerá váš penis na vás. Totižto: „Keď je vonku horúco, vaše telo sa pokúša vyparovať teplo potením. Telo môže prijať viac vody, čo môže v kombinácii s potením spôsobiť, že sa vaše telo alebo pokožka zdá byť nafúknutá. Môže to vo vás budiť dojem, že veci sú väčšie,“vysvetľuje záhadu letného penisu urológ Brahmbhatt.

Podľa ďalšieho urológa Dudley Danoffa, autora knihy o mužskom sexuálnom zdraví, je letný penis reálna vec, teda v prípade, ak hovoríme o erekcii, nie o ochabnutých údoch. „Ak hovoríme o ochabnutom penise, jeho variabilita z noci do rána je skôr optickou ilúziou, než skutočnosťou,“ hovorí Danoff. Ako dopĺňa: „existuje však anatomické a fyziologické vysvetlenie poriadne veľkého penisu v letných mesiacoch za teplejšieho počasia.“

Vazodilatácia. Znie vysvetlenie, čiže rozšírenie ciev. „Čím je prostredie teplejšie, tým väčšia je dilatácia ciev a teplo umožňujúce vazodilatáciu zvyšuje prietok krvi. Ak teda premýšľame o penise ako klobáse s dvomi komorami, ktoré sa naplnia krvou a o jednom kanáli, ktorý prenáša moč, potom sa plášť klobásy bude zväčšovať a rozširovať na svoj genetický limit v závislosti od objemu krvi. Zvýšený prietok krvi rozšíri erektilné tkanivo a penis bude väčší. Nemyslím si, že tomu tak je vo zvädnutom stave, na to by nebolo žiadne vysvetlenie,“ uviedol urológ.

V zime sa môže zdať penis menší.
V zime sa môže zdať penis menší.
Profimedia

Do akej veľkosti v lete narastie?

V skutočnosti podľa Danoffa váš penis nemôže byť väčší, keď sa obe jeho komory naplnia na maximum. „Ale je pravdepodobnejšie, že sa naplnia na maximum v teplom prostredí ako v chladnom. V ideálnych podmienkach – v teplom prostredí a vhodnou stimuláciou, za predpokladu, že arteriálne faktory sú v poriadku (bez cukrovky, staroby či nervového poškodenia), teplé počasie vám pomôže dosiahnuť maximálne plnenie.“

Podľa Danoffa sa zväčšenie kvantifikovať nedá, dá sa len povedať, že skôr sa penis naplní krvou na maximum v lete ako v zime.

Letný penis mužov nemusí znepokojovať. „Je to dôvod na rozveselenie. Existuje dôvod, prečo mladomanželia netrávia medové týždne na severnom póle, ale idú na Havaj. Existuje dôvod, prečo je horúci kúpeľ taký romantický,“dodáva Danoff. Všetko má teda svoje vysvetlenie. Aj vedecké.

Ak na sebe pozorujete syndróm letného penisu, tešte sa z neho, ak nemáte letný penis, nezúfajte, dobre vám poslúži aj ten „zimný“. Ak sa máme držať toho, že nepriaznivé počasie sa nepriaznivo prejavuje aj v trenírkach, už len si priať, aby bolo babie leto.

VIDEO Plus 7 Dní