Podobne ako u nás speváčka Tina, aj americká herečka Selma Blair, známa z filmov Veľmi nebezpečné známosti (1999), Pravá blondínka (2001) a Jednoducho sexi (2002), prezradila prostredníctvom sociálnej siete svojim fanúšikom trpkú diagnózu – trpí sklerózou multiplex.

Spadne na zem a zdvihne sa

„Som postihnutá. Niekedy spadnem na zem. Padajú mi veci z rúk. Moja pamäť je zahmlená. A moja ľavá strana sa riadi inštrukciami pokazeného GPS,“ zverila sa prostredníctvom Instagramu. „Ale pracujem na tom. A smejem sa a neviem úplne presne, čo budem robiť, ale robím, čo sa dá,“dodala povzbudzujúco.

Štyridsaťšesťročnej herečke diagnostikovali ťažké ochorenie  centrálneho nervového systému len teraz v polovici augusta. V čase, keď natáča sci-fi dramatický seriál Another Life, ktorý plánuje služba Netflix premiérova budúci rok. V natáčaní herečka pokračuje a za túto prácu aj v statuse poďakovala. Aj vďaka práci nestráca optimizmus a neváhala opísať, ako jej kostymérka pomáha s obliekaním, ako jej každú novu navlečie do nohavíc, pretiahne tričko cez krk, zapne gombíky na kabáte.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

I was in this wardrobe fitting two days ago. And I am in the deepest gratitude. So profound, it is, I have decided to share. The brilliant costumer #Allisaswanson not only designs the pieces #harperglass will wear on this new #Netflix show , but she carefully gets my legs in my pants, pulls my tops over my head, buttons my coats and offers her shoulder to steady myself. I have #multiplesclerosis . I am in an exacerbation. By the grace of the lord, and will power and the understanding producers at Netflix , I have a job. A wonderful job. I am disabled. I fall sometimes. I drop things. My memory is foggy. And my left side is asking for directions from a broken gps. But we are doing it . And I laugh and I don’t know exactly what I will do precisely but I will do my best. Since my diagnosis at ten thirty pm on The night of August 16, I have had love and support from my friends , especially @jaime_king @sarahmgellar @realfreddieprinze @tarasubkoff @noah.d.newman . My producers #noreenhalpern who assured me that everyone has something. #chrisregina #aaronmartin and every crew member... thank you. I am in the thick of it but I hope to give some hope to others. And even to myself. You can’t get help unless you ask. It can be overwhelming in the beginning. You want to sleep. You always want to sleep. So I don’t have answers. You see, I want to sleep. But I am a forthcoming person and I want my life to be full somehow. I want to play with my son again. I want to walk down the street and ride my horse. I have MS and I am ok. But if you see me , dropping crap all over the street, feel free to help me pick it up. It takes a whole day for me alone. Thank you and may we all know good days amongst the challenges. And the biggest thanks to @elizberkley who forced me to see her brother #drjasonberkley who gave me this diagnosis after finding lesions on that mri. I have had symptoms for years but was never taken seriously until I fell down in front of him trying to sort out what I thought was a pinched nerve. I have probably had this incurable disease for 15 years at least. And I am relieved to at least know. And share. 🖤 my instagram family... you know who you are.

Príspevok, ktorý zdieľa Selma Blair (@selmablair),

Späť do života

„Chcem, aby môj život bol naplnený. Chcem sa znovu hrať so svojím synom. Chcem sa prechádzať ulicou a znovu jazdiť na svojom koni,“ dodala Selma Blair, ktorá tiež priznala, že napriek diagnóze sa jej po vyrieknutí ortieľa skleróza multiplex uľavilo a môže povzbudiť i ďalších pacientov s rovnakou diagnózou.