Zase sa neovládol? Dnes 34-ročná superstar MMA Conor McGregor čelí ďalšiemu vyšetrovaniu za fyzický útok mimo klietky. Prvý neamerický bojovník, ktorý držal v zmiešanom bojovom umení opasky majstra sveta v dvoch hmotnostných kategóriách, vraj v júli minulého roka na svojej jachte zakotvenej neďaleko španielskeho ostrova Formentera napadol svoju bývalú susedku z Dublinu.

Ak nevyskočím, zabije ma

„Kopol ma do brucha a následne udrel. Ak by som nevyskočila z lode, asi by ma zabil,“ cituje dotyčnú španielsky portál Ultima Hora. Podľa jej slov, ktoré vzápätí prebrali aj britské denníky, stretol Conor dotyčnú na brehu a pozval ju na jachtu na VIP párty, kde oslavoval narodeniny.

Neskôr sa však obaja dostali do konfliktu, ktorý sa McGregor rozhodol riešiť atakom. „Bol ako posadnutý. Nemohla som uveriť, že je niečoho takého schopný. Je to kriminálnik,“ povedala írskej polícii 42-ročná žena, ktorej meno zostalo vzhľadom na vyšetrovanie utajené.

Vily, jachty bizarné hodinky: V GALÉRII si pozrite McGregorov luxusný život  >>>

Policajtom prezradila, že sa pritom poznajú už od detstva, keďže bývali v Dubline v tesnom susedstve. Žena najskôr odmietla španielskej polícii poskytnúť úplnú výpoveď. Neskôr však kontaktovala írske úrady a podala sťažnosť.

Prvý írsky šampión v UFC však obvinenie prostredníctvom svojej právničky Karen Kesslerovej radikálne poprel. Pravdu, dúfajme, odhalí až samotné vyšetrovanie.

Nechceš, dostaneš

Nebolo by to prvý raz, čo írsky bojovník nedokázal ovládnuť svoje emócie. V auguste 2019 udrel v dublinskom bare Marble Arch muža do hlavy len za to, že si dovolil odmietnuť drink. Šlo o whisky značky Proper No. Twelve, ktorú McGregor sám uviedol na trh rok predtým. Connor ju ponúkal zadarmo v bare všetkým, no starší pán rázne povedal nie, na čo od šampióna MMA inkasoval tvrdý úder.

Zapierať nemalo zmysel, usvedčila ho bezpečnostná kamera v bare.

Všetko sa napokon skončilo „len“ tisíclibrovou pokutou, ktorá McGregorovi nijako neublížila. Majetok asi najznámejšieho írskeho športovca sa odhaduje zhruba na 200 miliónov. Zápasník, ktorého len na Twitteri sleduje takmer desať miliónov fanúšikov, vlastní vilu v LAS Vegas, dom v Írsku, jachtu, lietadlo, luxusné autá či také vychytávky ako hodinky z ružového zlata. Nie zlé na syna dublinského taxikára, ktorého v detstve pre jeho malý vzrast v škole mnohí šikanovali. Dospelo to až do štádia, že si malý Connor nosil v školskej taške na sebaobranu malú činku.

Možno aj preto si dnes s dodržiavaním pravidiel a zákonov občas ťažkú hlavu nerobí. Vyšetrovali ho už pre sexuálne napadnutie v dublinskom hoteli Beacon, má za sebou šesť pokút od dopravnej polície za rôzne priestupky vrátane alkoholu za volantom. V Miami sa pred dvoma rokmi blysol rozbitím mobilu fanúšika. Ten ho žiadal o spoločné foto, no McGregor na nič podobné nemal náladu.

Za útok kovovým rebríkom na autobus pred jedným zo súbojov UFC v New Yorku ho dokonca na pár hodín zatkli. Connor ho hodil na autobus, v ktorom jeho súper Nurmagomedov práve opúšťal arénu.

Podpis od Megan Foxovej? Zabudni

V septembri 2021 sa zasa na MTV Video Music Awards v brook­lynskom Barclays Center dostal do sporu s americkým raperom Colsonom Bakerom, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Machine Gun Kelly. McGregor mal v pláne na neho a jeho priateľku, herečku Megan Foxovú, zaútočiť, ochranka však oboch kohútov oddelila.

Video, ktoré zachytáva írskeho fightera, ako vylieva koktail smerom ku Kellymu, však aj tak stačilo spôsobiť škandál. A znovu to vraj vyvolala „maličkosť“. McGregor údajne požiadal Foxovú o podpis, tá to však odmietla.

Mesiac nato rozbil Connor v nočnom klube v Ríme nos talianskemu hudobníkovi Francescovi Facchinettimu. Ten ho následne zažaloval. „Musíme ho zastaviť. Je to nebezpečný človek. Svet by to mal vedieť,“ cituje talianskeho speváka a disk­džokeja CNN.

Vily, jachty bizarné hodinky: V GALÉRII si pozrite McGregorov luxusný život  >>>

Zdá sa, že sa najbohatšiemu inštalatérovi sveta v poslednom čase až tak nedarí. Už v marci 2019 vyhlásil, že v profesionálnej klietke končí. No potom si to rozmyslel a v roku 2020 dokázal zdolať Donalda Cerrona. Prišiel ďalší koniec, no o rok zápasil v klietke znovu. Tentoraz prehral po technickom k. o. s Dustinom Porierom v zápase, po ktorom Írovi lekár zakázal na pol roka aktívnu činnosť. Súper mu totiž na konci prvého kola zlomil píšťalu, a tak chodil šesť týždňov len s barlami.