Anglický hudobník Ed Sheeran (32) vydáva 5. mája nový album. Pracoval na ňom celú dekádu. Mal presnú víziu. Napísal stovky skladieb, z ktorých chcel zostaviť akustický album. Lenže potom sa stalo niečo, čo všetko zmenilo. „Začiatkom roka 2022 sa stala séria udalostí, ktoré zmenili môj život, moje duševné zdravie a v konečnom dôsledku aj spôsob, akým som vnímal hudbu a umenie,“ zdôveril sa Ed na svojom Instagrame fanúšikom.

Temné myšlienky

Pre Eda je skladanie piesní terapiou. „Pomáha mi to pochopiť moje pocity.“ Skladal zaradom, čo mu napadlo bez toho, aby sa zamýšľal nad tým, ako budú jeho piesne vyzerať na konci. No stačil týždeň a „desaťročnú prácu nahradil svojimi najhlbšími a najtemnejšími myšlienkami“. „V priebehu mesiaca som sa dozvedel, že moja tehotná manželka má nádor, ktorý do pôrodu nemôžu liečiť a môj najlepší priateľ Jamal, ktorý mi bol ako brat, náhle zomrel. Prechádzal som si strachom, depresiou a úzkosťou. Mal som pocit, že sa topím s hlavou pod hladinou a neviem sa predrať na vzduch,“ opísal svoje najťažšie chvíle Ed.

Spevák je ženatý so svojou láskou so strednej Cherry (30). Majú dcéru Lyru (2) a vlani v máji sa im narodila druhá dcéra Jupiter. Verejnosť pritom ani nevedela, že je Cherry druhýkrát tehotná. Zjavne to nebolo len preto, že si chránia súkromie, ale aj pre diagnózu. Ako na tom aktuálne Cherry zdravotne je, Ed nerozvinul. Čo sa týka jeho priateľa Jamala, ide o britského hudobného podnikateľa Jamala Edwardsa, ktorý pomohol Edovi preraziť a boli blízki priatelia. Vlani vo februári náhle zomrel. Mal 31 rokov a osudným sa mu stal infarkt po požití kokaínu a alkoholu.

Dvere do duše

„Ako umelec som nemal pocit, že by som mohol vierohodne pustiť do sveta dielo, ktoré by nereprezentovalo to, kde som a ako sa v tomto bode svojho života potrebujem vyjadriť. Tento album taký je.“ Podľa Eda ním otvára padacie dvere do svojej duše. „Prvýkrát sa nesnažím vytvoriť album, ktorý sa bude ľuďom páčiť, ale vydávam niečo, čo je úprimné a pravdivé v tom, kde práve vo svojom živote som,“ dodal Ed.

Spevák sa otvorením svojej „13. komnaty“ opäť priblížil obyčajným ľuďom. So svojou rodinou žije takým bežným životom, ako sa dá. Keď bol nedávno na koncertnom turné v Austrálii, s rodinou sa miesto súkromného tryskáča dopravili do Sydney komerčným letom. Našiel si čas aj pre rodinu. Užil si spoločné chvíle s manželkou a malými dcérami v letovisku Byron Bay, kde šantili v mori aj na pláži. Bez celebritných manierov. Ako obyčajná rodina.

FOTO Eda Sheerena ako si užíva na pláži s manželkou a dcérkami v GALÉRII