O Arnoldovi Schwarzeneggerovi môžeme povedať, že sa stal významnou osobnosťou na celom svete. Raz a navždy zmenil šport „ťažkých váh“, filmový priemysel a dokonca aj politické zázemie v Spojených štátoch a na celom svete. Aj keď jeho životné úspechy sú spojené najmä s USA, dvadsaťjeden rokov žil v Európe, Rakúsku a Nemecku.

Arnold Schwarzenegger sa v roku 1966 presťahoval do Mníchova. Po tom, čo bol deväť mesiacov vo vojenskej službe sa mladý kulturista odsťahoval od svojich rodičov, z Rakúska. Jeho najväčším snom bolo preskúmať svoje ambície v kulturistike a založiť posilovňu. To všetko pod vedením Rolfa Rutzigera.

Po súťaži Universe v roku 1966, kde sa umiestnil na 2. mieste, sa začal venovať propagácii telocvične. Bol schopný pre to urobiť čokoľvek. Za jeden jediný rok sa mu podarilo zdvojnásobiť počet stálych zákazníkov. V septembri 1967 Arnold Schwarzenegger konečne dosiahol svoj cieľ a získal titul Mister Universe v Londýne. Keď sa vrátil do Mníchova pokračoval v propagácii a to až do takej miery, že po uliciach behal nahý, len v plavkách.

Pozrite si FOTOgalériu Arnoldovich póz, ktoré predvádzal v uliciach Mníchova

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
Zdroj: Vintag.es