Pápež František je známy svojou pokorou a záujmom o chudobných. Mnoho ľudí ho uznáva za to, že úrad pápeža berie skôr neformálne a veľa vecí sa sám od seba vzdal. Medzi ne patrí napríklad apartmán v Apoštolskom paláci a namiesto neho býva v Dome svätej Marty.

V otázkach interupcie, manželstva, vysvätenia žien za kňazov či celibátu sa skôr drží tradičných cirkevných pohľadov. Avšak aj on má len jedny nervy a niekedy stratí trpezlivosť. Na Námestí sv. Petra vo Vatikáne, na Silvestra ho stiahla žena za ruku a takmer zvalila na zem. On to nepredýchal a daj jej po „paprčiach.“

Neveril vlastným očiam

V utorok noci pri návšteve Vatikánskeho betlehema sa pápež František zdravil veriacim. Podával ruku, láskyplne sa usmieval a hladil najmenších. Jedna žena z davu mu celý čas niečo hovorila. Hlava cirkvi si ju očividne, nie úmyselne nevšimla a obišla ju. Neznáma to však vyriešila po svojom. Chytila pápeža za ruku a stiahla ho k sebe. Ten jej automaticky „uštedril“ pár faciek po ruke a neveriacky krútil hlavou.

Svoj čin oľutoval

Počas jeho novoročného príhovoru svoj čin však oľutoval. „Veľakrát strácame trpezlivosť. Stáva sa to aj mne. Ospravedlňujem sa za zlý príklad zo včerajška. Niekedy však stratím trpezlivosť,“uviedol pred omšou vo Vatikáne. V príhovore tiež podotkol, že odsudzuje násilie páchané na ženách. „Musíme pochopiť našu úroveň ľudskosti,“cituje pápeža portál Theguardian.

Videozáznam sa okamžite začal šíri sociálnymi sieťami. Mnoho ľudí ho však ospravedlňovalo a v komentároch uviedlo, že aj on je len človek.

Video, kde pápež dal po prstách žene, nájdete na druhej strane > >