Princezná Catherine priznala, že prvé sviatky v rodine svojho manžela boli výnimočné, ale priznala tiež, že mala veľkým problém, čo podarovať panovníčke. Podľa britských médií je tento čas pre každú novú osobu u WIndsorovcov akousi skúškou. Prešla ňou Kate?

Britská kráľovská rodina trávi sviatky už mnoho rokov v sídle Sandringham House v Norfolku.
Zdroj: Profimedia

FOtO v GALÉRII.

Bez Filipa

Ako princezná z Walesu dnes spomína, prvé Vianoce u rodiny jej manžela v roku 2011 prebehli v milej atmosfére, aj keď ten čas vtedy Alžbeta II. a jej manžel princ Filip strávili osobitne. Filip mal totiž bolesti v hrudníku a musel do nemocnice. Napriek jeho neprítomnosti sviatky prebiehali v súlade s plánom. So Sandringham HOuse v Norfolku pricestoval Williamov otec, vtedy následník princ Charles, dnešný kráľ Karol III. i jeho manželka Camilla. Prítomný bol princ Harry, princ Andrew s dcérami Eugeniou a Beatrice, ďalšie dieťa Alžbety gróf z Wessexu s manželkou a deťmi Louise a Jamesom. Nechýbala ani princezná Anna a Timothy Laurence a ďalší členovia roeiny. Kate Middletonová, podobne ako všetci Windsorovci, za zúčastňovala na všetkých pripravených akciách, večeriach či raňajkách. A robila si starosti s darčekmi.

Keď Kate prišla prvý raz na Vianoce do Sandringham House, manžel Alžbety II. princ FIlip musel do nemocnice. Vlani kráľovná prežila prvé sviatky bez neho definitívne, tento rok zasa boli Vianoce prvý raz bez nej.
Zdroj: Profimedia

Čatní ako od babky

Darčeky v britskej kráľovskej rodine majú jedinú úlohu: čo najviac prekvapiť. Čím sú bláznivejšie, tým lepšie. Kate v tom čase experimentovala s rôznymi podomácky pripravovanými pochutinami, a tak jednotlivým WIndsorovcom darovala napríklad pohárik jahodového či slivkového džemu. Alžbete II. sa rozhodla však darovať čosi iné. Ako sa o niekoľko rokov priznala, panovníčke darovala vlastnoručne vyrobené čatní podľa receptu svojej vlastnej starej mamy. „Trochu som sa bála, ako to kráľovná prijme. Na druhý deň som si však všimla, že pohárik s čatní je položený na stole. Myslím si, že to bolo také jej typické gesto, kráľovná takto zvykla konať pri rôznych príležitostiach. Veľa to pre mňa znamenalo, že mi týmto spôsobom dala najavo, že si môj darček váži. Svedčilo to o jej záujme o ostatných a o jej empatii,“ priznala Kate v spomienke na svoje prvé Vianoce v manželovej rodine.

Kate bol veľkou oporou v prvé Vianoce jej manžel princ William.
Zdroj: Profimedia