Tohtoročné aprílové polokrúhle výročie bolo pre britskú kráľovnú veľmi smutné, necelé dva týždne pred ním jej zomrel milovaný manžel princ Filip. Pochovala ho štyri dni pred svojimi narodeninami.

Tohtoročné narodeniny boli pre britskú kráľovnú veľmi smutné.
Zdroj: Archív

Prekoná rekord?

Alžbeta II. zasadla na trón v roku 1952  a vo februári to bude krásnych 70 rokov, čo sa stala hlavou Commonwealthu. Ktovie, či prekoná rekord francúzskeho panovníka Ľudovíta XIV., známeho tiež ako Kráľ Slnko, ktorý sedel na tróne 72 rokov a 110 dní, pričom žezlo prevzal ako štvorročný v roku 1643.

        Za tie dlhé roky videli poddaní Alžbetu vždy v bezchybnom účese, striedmom mejkape a pre ňu charakteristickom jednofarebnom kostýme. Na svoje vek vyzerá kráľovná naozaj výborne a na tvári jej vidno prekvapivo málo vrások. Ako to robí, že tak skvelo vyzerá?

Prekoná Alžbeta II. rekord Kráľa Slnka vo vládnutí?
Zdroj: Archív

Protistresoví pomocníci

Už roky sa špekuluje ohľadom Alžbetinho receptu na mladosť. Podľa Stuarta Milesa, britského špecialistu na ženskú krásu, panovníčka sa roky snaží brániť pred stresom, ktorý prináša pôsobenie na tróne, takže to ľahké určite nie je. Odmalička však v súlade so zásadami kráľovského protokolu Alžbeta dobre vie, ako sa má v každej situácii zachovať. Tajomstvo však spočíva v čomsi inom. Kráľovná má okolo seba celý rad poradcov, spolupracovníkov a služobníctvo, tí všetci dbajú na to, aby sa nesústreďovala na detaily, ale na celok, čo jej eliminuje stres a starosti a rozhodne prispieva aj k pomalšiemu starnutiu jej organizmu i pokožky.

Kráľovná má pri každej príležitosti okolo seba štáb ľudí, ktorý rieši detail, aby sa ona mohla sústrediť na celok.
Zdroj: Archív

Jednoduchá zásada

Príznačné pre britskú panovníčku je aj to, že roky rokúce nezmenila účes ani mejkap. Vďaka tomu sa mnohým zdá, že vyzerá rovnako.

Najväčším tajomstvom jej krásnej pleti je však veľmi jednoduchá zásada: Alžbeta II. sa vyhýba slnku, ktoré, ako vieme, urýchľuje proces starnutia pokožky. Príliš mnoho slnka spôsobuje vrásky na tvári, a to doslova. „Má úžasnú pleť, hlavne preto, že sa nevystavuje slnečným lúčom. Počas zahraničných ciest vždy nosievala klobúčik a slnečník, alebo využila obyčajný dáždnik, čo ju najmä počas horúceho počasia pred slnkom chránilo. Na dovolenku nezvykla jazdiť do trópov, vždy si vyberala hmlisté Škótsko. Vďaka tomu je jej pokožka v tej najlepšej kondícii,“ vysvetlil Miles .

Alžbeta II. sa od mladosti chráni pred slnkom klobúčikmi i slnečníkmi, alebo dáždnikmi.
Zdroj: Archív

O krásnej pleti Alžbety II. sa môžete presvedčiť v GALÉRII.