Hoci americké voľby sa konajú v utorok 3. novembra, milióny Američanov chodia voliť predčasne a vzhľadom na pandémiu tento rok ešte o to častejšie volili poštou. Pred oficiálnym termínom vhodila svoj hlasovací lístok do urny  vyše 93 miliiónov Američanov.

Svoju občiansku povinnosť si splnila premiérovo a v predstihu aj modelka Kaia Gerber (19), ktorá bola zvoliť ameriského prezidentka ešte v sobotu. „Dnes som hlasovala prvýkrát a cítim sa veľmi dobre. Som hrdá, že môžem byť súčasťou volieb, pretože je zrejmé, akú veľkú moc majú v rukách mladí ľudia, aby potlačili túto krajinu k progresu - ak sa na voľbách zúčastníme,“ agitovala dcéra modelky Cindy Crawford (54) na Instagrame.

Nepovedala priamo, pre koho z dvojice - súčasná hlava Ameriky Donald Trump (74) a demokrat Joe Biden (77) - sa rozhodla, ale z jej nasledujúcich slov je výber viac-menej jasný. „Nechcem vyrastať v krajine, ktorá kráča dozadu. Posledné štyri roky nám ukázali, aké veľké škody môže spôsobiť, keď naše vedenie uprednostňuje majetok pred ľuďmi, toleruje rasizmus a ignoruje vedu,“ napísala mladá modelka a vyzvala ľudí, aby volili s rozumom aj empatiou.

Kaia bola voliť so svojou mamou aj otcom, obchodníkom Rande Gerberom (58). Po odvolení sa ako správna modelka Kaia nechala zväčšniť, aby mala, čo zavesiť na sociálnu sieť. Jej dvornou fotogragou bola v tomto prípade mama Cindy. Modelky Cindy a Kaia nezaprú, že im v žilách koluje rovnaká krv, ale aj cit pre módu. Obe zvolili ležerne outifity. Typické americké, keď skombinovali biele topy, klasiscké rifle a pohodlné topánky. Nezabudli ani na rúška.

FOTO Ako sa zladili modelky Cindy Crawford a Kaia Gerber na voľbu amerického prezidentka v GALÉRII