Zárodky ich lásky sa prekvapivo zrodili už v roku 1987, keď mal malý Jason ešte len 8 rokov. Pri pozeraní sitkomu Šou Billa Cosbyho sa zahľadel práve do Lisy, ktorá tam stvárňovala Denise, jednu z dcér manželov Huxtableovcov. Herec si na to zaspomínal v talškou Jamesa Cordena.

,,Mal som asi 8 rokov a videl som ju v televízii. Povedal som: ,Mami, tú chcem.´ Bol som pripravený prenasledovať ju do konca života a dostať ju,“ žartoval Momoa. Že bola jeho vysnenou ženou, Lise hneď nepriznal. ,,Nepovedal som jej to, kým sme nemali dve deti, inak by si pomyslela, že som čudný. Ale je to tak, vždy som ju chcel stretnúť. Je to kráľovna.“

Dvojica sa spoznala v roku 2005 v jazzovom klube v New Yorku, kde ich zoznámili spoloční priatelia. Jason si na tú príležitosť nachystal účes – dal si urobiť dredy, keďže aj Lisa ich vtedy nosila. Od toho dňa bol herecký pár spolu. ,,V tom momente prišla láska a prišla silná,“ povedala Lisa pre magazín Porter.

Herečka už mala dcéru Zoë (33) z manželstva so spevákom Lennym Kravitzom (57). Prvé spoločné dieťa s Jasonom, dcéru Lolu (14), privítali na svet v roku 2007. O rok neskôr sa narodil syn Nakoa-Wolf (13). Lisa si herca ako otca svojich detí nevedela vynachváliť. ,,Je to alfa muž, ktorý vždy bojuje za lásku a svoju rodinu,“ povedala pre Porter.

Ba čo viac, predstaviteľ Aquamana si dokonale rozumel aj s Lisinou dcérou a exmanželom. S herečkou Zoë majú dokonca spoločné tetovanie, s rockerom Lennym si zapózovali s rovnakými prsteňmi v tvare lebky. Lisa a Jason spečatili svoj vzťah v roku 2017, skromný obrad sa konal u nich doma v Kalifornii a snažili sa ho zachovať v tajnosti.

FOTO Jasona Momou a Lisy Bonet nájdete v GALÉRII.

Ukážkový pár je dnes už bohužiaľ minulosťou, Jason a Lisa vo štvrtok v spoločnom vyhlásení na Instagrame oznámili rozvod. ,,Všetci sme pocítili tlak a zmeny týchto transformačných časov… Rozvíja sa revolúcia a naša rodina nie je výnimkou. Vyskytujú sa seizmické posuny, ktoré ovplyvňujú naše pocity a rast. A tak s vami zdieľame nové správy z našej rodiny. Naše cesty ako manželov sa rozchádzajú,“ znie v stanovisku.

Jason a Lisa dodali, že láska medzi nimi pokračuje a vyvíja sa. ,,Oslobodzujeme sa navzájom, aby sme sa mohli stať tými, ktorými sa učíme byť. Naša oddanosť tomuto posvätnému životu a našim deťom ostáva neochvejná,“ odkázali herci.