Ďakujem Bohu za to, že starnem. Znamená to, že som stále tu. Takéto slová by od hollywoodskej krásky sotvakto čakal. Pôvabná herečka je však zjavne presvedčená, že to najlepšie ju ešte len čaká.

Eva De La Caridad Mendesová sa narodila v Houstone ako najmladšia zo štyroch detí. Vyrastala v slnečnom Miami a neskôr v Los Angeles. Vôbec nemala v pláne stať sa herečkou, lákal ju interiérový dizajn, ktorý aj začala študovať na Kalifornskej štátnej univerzite. Popri škole si chcela privyrobiť, a tak chodila na rôzne konkurzy. Keď jej sused fotograf urobil zopár snímok a zaradil ich do svojho portfólia, bola len otázka času, kedy si ju niekto významný všimne. Zaujala filmového agenta a ten ju nakoniec presvedčil, aby sa venovala herectvu.

Vo filmovom priemysle sa pohybuje od konca 90. rokov, začínala v reklamách a vo videoklipoch. Debutovala dva roky pred prelomom tisícročí v horore Kukuričné deti 5: Pole teroru. Potom ju čakali väčšinou béčkové filmy, ale ona chcela viac. Začala na sebe pracovať, chodila na hodiny herectva, a výsledok sa dostavil. Prelom v kariére nastal vo filme Training Day po boku Denzela Washingtona. Odvtedy sa z Evy Mendesovej stala veľká hviezda schopná stvárniť roly v rôznych žánroch. Pracovala pod taktovkou známych režisérov i po boku najlepších hercov. Jej veľkou túžbou je ešte spolupracovať s Pedrom Almodóvarom a so Stevenom Soderberghom.

Viac FOTO v GALÉRII >>

Krásavica s kubánskymi koreňmi je v súkromí šťastná s hereckým kolegom Ryanom Golingom, ktorému porodila dcéry Esmeraldu a Amandu. Vo voľnom čase sa venuje tomu, čo nestihla doštudovať - interiérovému dizajnérstvu. Jej vášňou je šport, najmä turistika, horolezectvo a lyžovanie. Stala sa aj hovorkyňou istej kozmetickej firmy, v ktorej farbách sa aktívne zapája do kampane za boj proti rakovine prsníka.