K oho by si tak mohla nájsť kontroverzná svetová hviezda produkujúca jeden škandál za druhým? Krutého vládcu spájaného s krvavou vraždou novinára. Aspoň to tvrdí časť západných médií. Herečka a speváčka Linsday Lohanová (33) však akékoľvek nadštandardné vzťahy s rovesníkom, saudskoarabským korunným princom Mohamedom bin Salmánom popiera. Pripúšťa len, že sa stretli.

Štedrý

„Daroval jej kreditku a na svojich lietadlách ju preváža okolo sveta,“ tvrdí spravodajský šoubiznisový portál Page Six o Salmánovi, odvolávajúc sa na zdroje blízke Lohanovej. Tie dokonca vraj videli esemeskovú komunikáciu medzi princom a kontroverznou kráskou. Ako dodáva portál, spoznali sa pred dvoma rokmi na pretekoch formuly jeden a odvtedy sa vraj poriadne zblížili.  Beztak pošramotenej povesti Lohanovej správy o údajnom vzťahu určite neprospejú. Mohamed bin Salmán prevzal takmer všetky panovnícke právomoci po ťažko chorom kráľovi Salmanovi bin Abd al-Azízovi. Zo začiatku síce vyzeral ako progresívny vládca, ktorý v prísnej náboženskej diktatúre presadil viaceré liberalizačné opatrenia. Potom však odštartoval sériu politických čistiek a všetko zaklincovala vlaňajšia vražda novinára Džamála Chášakdžího na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule. Panuje všeobecná zhoda, že korunný princ musel o nej minimálne vedieť. Možno aj preto akékoľvek správy o rozmaznávaní zo strany Mohameda bin Salmána Lohanová razantne odmieta. Pripúšťa jedine to, že ho pozná a že sa vlani stretli.

Krutý vládca: Korunný princ Mohamed bin Salmán.
Krutý vládca: Korunný princ Mohamed bin Salmán.
Zdroj: Profimedia

Škandál za škandálom

Na druhej strane herečka má na konte už toľko afér a výstrelkov, že ďalší by asi už nikoho neprekvapil. Odkedy ako detská hviezda v roku 1998 zažiarila vo filme Pasca pre rodičov, pravidelne zapĺňa spoločenské rubriky svetových novín a časopisov. Nie je žiadne tajomstvo, že holduje alkoholu, ale verejne sa priznala aj k užívaniu drog vrátane kokaínu - odvykacie kliniky sa medzičasom stali jej druhým domovom.

S návykovými látkami súvisia aj jej časté opletačky so zákonom, či už išlo o porušenie dopravných predpisov, drobné krádeže alebo porušenie podmienky. Osobitnou kapitolou sú vzťahy. Lindsay chvíľu skúmala svoju sexualitu a vyše roka randila s dídžejkou Samanthou Ronsonovou. Ale aspoň túto dilemu vyriešila. „Som hetero,“povedala v jednom z rozhovorov v roku 2013. „Asi som len chcela niečo vyskúšať.“Aj jej posledný vzťah sa skončil katas­trofou, s ruským milionárom Dmitrijom Tarabasovom sa nerozišli v dobrom. Obvinil ju, že mu ukradla veci v hodnote 24-tisíc libier, ona jeho, že ju zneužíval.

A saudskoarabský korunný princ? Lindsay sa netají záujmom o arabský svet a islam, dokonca v roku 2016 uvažovala, že konvertuje. O saudskoarabskej kultúre je aj najnovší herečkin film a je vraj ním nadšená. Záujem je zjavne aj na opačnej strane. „Sú do nej zbláznení,“ povedal zdroj Six Page o blízkovýchodných milionároch. Takže, uvidíme.

V galérii si pozrite  dve tváre Lindsay - sexi a pod vplyvom alkoholu.