Mathew Talbot pochádzal z Birminghamu. Keď ho poslali na jeho prvú misiu do Afriky, ani len netušil, že sa z nej už nevráti. Počas nej zomrel netypickou a bizarnou smrťou - zašliapol ho slon.

Slony nemusíte počuť

23-ročný vojak bol na misii spolu so svojimi kolegami. Nikto však nechápal, ako je možné, že Mathew nepočul dupot slona.  „Verte či nie, slony vzhľadom na ich veľkosť môžu byť neuveriteľne tiché pri chôdzi a tak je veľká pravdepodobnosť, že sa človek stretne so slonom,“ povedal jeden obyvateľ z Malawi.

Mladý vojak ani len netušil, čo ho čaká na misii v Malawe.
Mladý vojak ani len netušil, čo ho čaká na misii v Malawe.
Zdroj: Mirror

Statočný

Na bizarnú smrť jedného z vojakov zareagovalo aj ministerstvo obrany: „Je nám veľmi ľúto a s hlbokým smútkom musíme potvrdiť smrť Mathewa Talbota, prvého práporu z Coldstream Guards.“Talbotovi kolegovia o ňom hovoria, ako o veľmi odvážnom a statočnom vojakovi, priateľskom a milom mužovi. „V Malawe sa rýchlo spriatelil s miestnymi obyvateľmi, naučil sa ich jazyk a svoj voľný čas venoval učeniu Nepálčanov,“ pokračovalo ministerstvo obrany podľa portálu Mirror.

Bol vyškolený v Harrogate, Yorkshire. Mladý vojak svoju kariéru odštartoval v Londýne, kde strávil prvý rok v službe vlasti. Nasadenie Mathewa do Malawi, bola jeho prvá misia. Britskí vojanci tam boli nasadení, aby vyškolili miestnych strážcov v obrane proti pytliakom. Odovzdávali im svoje skúsenosti, ktoré využívali a nadobudli v Afganistane.

Okrem toho, že mladý vojak bol ochotný položiť vlastný život za svoju vlasť a pomáhať tým, ktorí to potrebujú, miloval hudbu a bol veľkým fanúšikom Franka Sinatru. Hold mu vzdali plukovníci, veliaci dôstojníci, aj kolegovia: „ Sme podctení, že sme slúžili po boku Mathewa Talbota. Bol to odhodlaný a veľkolepý vojak, ktorý svoj život zasvätil krajine.“