V dvadsiatich štyroch oficiálnych bondovkách sa povestný agent 007 vyspal takmer so šesťdesiatimi ženami. K sexu často prišlo nečakane, neraz v rámci napínavej misie, v extrémnych podmienkach, takže o kondómoch či akejkoľvek inej ochrane nemohlo byť ani reči. Napriek tomu žiadna z jeho partneriek neotehotnela.

V najnovšom pokračovaní série o špiónovi jej veličenstva sa to zmení. Unikli informácie, že agent 007 je otcom päťročného dievčatka Mathilde. A ktorá Bond girl mala to šťastie? Doktorka Madeleine Swannová v stvárnení francúzskej herečky Léy Seydouxovej, s ktorou si padli do oka už vo filme Spectre z roku 2015. Časovo teda všetko sedí.

V GALÉRII si pozrite zábery dcéry agenta 007>>

Nečakaný vývoj

Pripomeňme si, bondovka Nie je čas zomrieť pôvodne mala mať premiéru v apríli, ale pre koronavírus ju presunuli na november. Na projekt sa od začiatku lepila smola.

Pre nezhody s producentmi režiséra Dannyho Boyla vystriedal Joji Fukunaga, natáčanie sprevádzali explózie a zranenia, nakoniec karty zamiešala globálna pandémia. Bude prekvapivé rozhodnutie tvorcov urobiť z nenapraviteľného starého mládenca rodiča ďalšia v rade katastrof alebo, naopak, geniálny ťah?

Správu o nečakanom vývoji priniesli britské médiá na základe uniknutej časti scenára, ktorá sa objavila v dražbe na stránke e-Bay. Vykresľuje záber z južného Talianska, na ktorom agentka tmavej pleti Nomi v stvárnení Lashany Lynchovej preváža Madeleine Swannovú a Mathilde do bezpečia. Tú si zahrá detská herečka Lisa-Dorah Sonneová.

Informáciu potvrdili aj viaceré zdroje z prostredia natáčania. „Áno, je to pravda. Bond je otcom,“ cituje denník Daily Mail dobre informovaný zdroj. „Daniel je starší a jeho Bond dospieva a pozerá sa na život cez prizmu rodičovstva. Ale je tam toho oveľa viac.“

Ako dodal, nová skutočnosť otvára priestor pre silné momenty či vtipy. A nielen to. „Bond pomocou svojho šarmu vždy našiel cestu do sŕdc a postelí krásnych žien, zjavne bez akýchkoľvek následkov. To, že z neho urobili otca, otvára celý nový svet z hľadiska dramaturgie a vývoja príbehu,“ vysvetľuje zdroj.

Kritika a posmešky

Nie všetci sú tatom 007 nadšení. Medzi prvými sa ozvalo bývalé Bondovo dievča, herečka Brit Eklandová, ktorá sa po boku Rogera Moora objavila ako trochu nešikovná agentka Good­nightová. „Bond by mal byť viac nedotknuteľný. Je to fantázia a táto zmena búra fantáziu,“ uviedla v rozhovore pre ranný program televízie ITV.

Zároveň vyjadrila nádej, že ide len o dočasnú zmenu. „Toto je posledná bondovka Daniela Craiga. Verím, že budúci agent 007 sa vráti späť k baleniu žien.“

Komentátor Stuart Heritage to v Guardiane berie z veselšej stránky. Vraj konečne pochopil, prečo je na novom traileri agent 007 vo svetri - škoda by totiž bolo zašpiniť tradičný smoking nutelou a kašičkami. Pokračuje zmenami, ktoré by sa v dôsledku Bondovho otcovstva mohli udiať.

„Už viac nebude cestovať do odľahlých destinácií, lebo aj Madeleine Swannová pracuje a občas jednoducho nie je možné upraviť ich denný program,“ žartuje Heritage. „Už nemôže behať za ženami, lebo najdivokejšou predstavou agenta 007 je teraz rýchlo sa ubytovať v hoteli a užiť si celú noc neprerušovaného spánku. Nemôže ani piť, lebo vie, že ho dcéra zobudí o pol šiestej ráno a nebude mať pochopenie pre jeho bolesti hlavy a opicu. No a už nebude ani ohrozovať vlastný život, lebo sa mu premietnu všetky tie hororové scenáre, ako jeho predčasná smrť poznačí budúcnosť dcéry.“

V GALÉRII si pozrite zábery dcéry agenta 007>>