Americká speváčka Britney Spears (39) sa chcela po 13 rokoch odpútať od otca Jamesa (68). Presne taký dlhý čas drží ochrannú ruku nad jej životom i peniazmi. Britney nedávno požiadala súd o zrušenie opatrovníctva.

Nemôže ani otehotnieť

„Chcem, aby sa toto opatrovníctvo skončilo. Spôsobuje mi viac škody než úžitku. Zaslúžim si žiť svoj život,“ uviedla speváčka emotívne na súde. Rozprávala tak rýchlo, že ju sudkyňa musela prerušovať, aby spomalila. Britney chcela súdu za dvadsať minút povedať čo najviac o svojej traume. Otec prevzal jej opatrovníctvo v roku 2008 pre jej psychické problémy.

„Otec rozhoduje o všetkom – od liekov, ktoré beriem, cez koncerty, na ktorých musím vystupovať, až po farbu dvierok v mojej kuchyni. Ľudia v mojom manažérskom tíme ma zneužívajú, ja si ich ani sama nemôžem vybrať a ešte im za to všetko musím platiť, inak ma zažalujú. Chcem si vziať svojho priateľa a mať s ním dieťa, ale to mi oni nedovolia. Musím mať teliesko, ktoré mi bráni otehotnieť,“ opísala Britney, ktorá sa cíti otrokom.

Speváčkin otec povedal, že mu je ľúto, ako dcéra trpí, no vraj chce pre ňu spolu s právnikmi, ktorých inak platí Britney, len to najlepšie, lebo na nej i jej 50-miliónovom majetku by si mohli zgustnúť podvodníci a manipulátori.

Sudkyňu Brendu Pennyovú však Britney nepresvedčila. Jej žiadosť zamietla. „Žiadosť opatrovanej osoby o okamžité odvolanie Jamesa Spearsa a menovanie spoločnosti Bessemer Trust Company ako jediného správcu majetku je zamietnutá,“ citoval z jej rozhodnutia The Guardian.

Voľná na Instagrame

Speváčka priznala, že fanúšikom klamala, keď tvrdila, že je šťastná. Tí bojujú za jej „slobodu“. K akcii na jej podporu sa pripojili aj viaceré celebrity vrátane expriateľa Britney, speváka Justina Timberlaka.

Fanúšikovia jej vyjadrujú podporu aj pod jej statusmi na Instagrame. K tomuto účtu jej otec zjavne prístup nemá. Britney sa vyjadrila, že nebude vystupovať, dokým bude pod jeho kontrolou, tak aspoň vystupuje na sociálnych sieťach, kde pravidelne zverejňuje videá jej tanečných kreácií. Často je pritom sporo odetá, no teraz zašla ešte ďalej.

FOTO Britney Spears hore bez v GALÉRII

Vrchný diel spodnej bielizne nechala doma a nafotila sa zakrývajúc si prsia len rukami. Keď jej bolo vidieť bradavky, na ich miesta pridala hviezdičky.