Anglická modelka a herečka Cara Delevingne (30) otvorila svoju 13. komnatu. Magazínu Vogue poskytla otvorenú spoveď o boji so závislosťou a psychickými problémami. Vlani ju paparazzovia nafotili na letisku v Los Angeles. Bola strapatá, bosá a zjavne „mimo“, práve sa vracala z festivalu Burning Man. Snímky vyvolali obavy u fanúšikov. Keď ich Cara videla, hanbila sa a priznala si, že má problém.

„Nespala som. Nebola som v poriadku. Je to srdcervúce, pretože som si myslela, že sa bavím, ale v istom momente som si povedala: Okej, nevyzerám dobre. Viete, niekedy sa potrebujete pozrieť do očí realite, takže v istom zmysle boli tie fotky niečo, za čo by som mala byť vďačná,“ zverila sa časopisu, ako na ňu zapôsobili fotky, na ktorých sa videla v zúboženom stave.

„Vedela som, že ak budem takto pokračovať, tak buď zomriem, alebo spravím niečo veľmi hlúpe. Preto som sa začala liečiť.“ Po krátkodobých terapiách, ktoré jej pomohli len na krátky čas, nastúpila na odvykaciu kúru. Aktuálne je „čistá“ štyri mesiace.

Problémy s alkoholom sa začali u Cary v detstve. Prvýkrát mala opicu už ako sedemročná, prehnala to so šampanským na svadbe. Hoci pochádza z dobre situovanej rodiny, jej život poznačilo detstvo s matkou, ktorá bola závislá od heroínu a trpela bipolárnou poruchou. Rodinu na čas aj opustila. Cara už ako desaťročná trpela nespavosťou a musela brať lieky. V tínedžerskom veku jej diagnostikovali dyspraxiu, neurologické ochorenie, ktoré ovplyvňuje pohyb. Herečka sa začala sebapoškodzovať, v 15 sa zrútila. V 18 sa dala na modelingovú dráhu a veľmi rýchlo sa jej podarilo presadiť. Unikla z reality, no šťastie jej to neprinieslo. „Peniaze nie sú všetko. Dostanete sa do bodu, keď si pomyslíte, ó, zarobila som peniaze, no som hlboko nešťastná a osamelá,“ opísala Cara.

Ako úplne iná žena sa objavila Cara na tohtoročnom udeľovaní Oscarov, kde zažiarila v červenej róbe Elie Saab Couture s odhaleným ramenom a vysokým rozparkom. Zatiaľ, čo pred pol rokom vyzerala ako úbohá troska, na červenom koberci zažiarila ako nikdy predtým. Po udelení cien Akadémie sa celebrity presunuli na Vanity Fair Oscar Party. Cara zvolila priesvitnú róbu s hlbokým výstrihom a nadupaným dekoltom. Jej prsia vyvolali otázky, či na odvykačke rastú prsia.

FOTO neskutočnej premeny Cary Delevingne v GALÉRII