Niektorí seniori si užívajú zaslúžený dôchodok, iní majú mladšie partnerky, s ktorými plodia deti. Americký herec Robert De Niro oslávi 17. augusta jubileum - 80 rokov. Na staré kolená rozhodne nezaháľa. Aktuálne hrá v komédii About My Father (Toto je môj foter) a pri rozhovore o filme ledabolo prezradil, že sa mu narodilo v poradí už siedme dieťa.

Oprava

Moderátorka Brittnee Blairová z ET Canada sa v súlade s témou filmu s hollywoodskou ikonou rozprávala o otcovstve. De Niro na otázku, aký je jeho jazyk lásky, odpovedal, že verí „v lásku k svojim deťom“, hoci niekedy musí byť aj prísny. „S deťmi sa tomu nedá vyhnúť. Nemám rád, keď musím stanovovať pravidlá, ale niekedy jednoducho nemáte na výber,“ vysvetlil. „Myslím, že každý rodič by povedal to isté. Pre svojich potomkov chcete to najlepšie.  Mali by ste im dať aj možnosť poučiť sa z vlastných chýb, ale niekedy to nedokážete.“ Potom redaktorka pokračovala: „Viem, že máte šesť detí,“ a herec ju opravil so slovami: „Vlastne ich mám sedem. Práve sa mi narodilo ďalšie,“ prezradil.

V rozhovore hviezda snímok Taxikár či Lovec jeleňov povedala, že on sám sa oproti filmu nepovažuje za super otca, no je vraj „v pohode“. „Nie vždy so mnou moje deti súhlasia, ale sú úctivé. Jedenásťročná dcéra ma občas potrápi. Zbožňujem ju, ale niekedy sa pohádame. A teraz moje najmladšie, toho bude ešte viac, ale je to tak, ako to je.“ Dvojnásobný držiteľ Oscara za úlohy vo filmoch Krstný otec II a Zúriaci býk viac o najmladšej ratolesti neprezradil. Ani pohlavie. Nepotvrdil ani meno matky, no už nejaký čas ho spájajú s inštruktorkou bojových umení Tiffany Chenovou (45). V marci ju nafotili v širokom svetri, pod ktorým sa jej rysovalo bruško.

Predchádzajúce vzťahy

De Niro sa v roku 1976 oženil s herečkou Diahnne Abbottovou (78), s ktorou má syna Raphaela (46) a adoptoval si aj Diahnninu dcéru z predchádzajúceho vzťahu Drenu (51). Po rozvode v roku 1988 začal randiť s herečkou Toukie Smithovou (70). Majú spolu dvojičky Juliana a Aarona (27), ktorých porodila náhradná matka. Vzťah sa im rozpadol v roku 1996.

Už v roku 1997 si De Niro zobral za manželku herečku a filantropku Grace Hightowerovú (68), ktorá vraj míňala viac, ako on dokázal zarobiť. Počas búrlivého vzťahu sa rozchádzali a schádzali. Definitívne zbohom si dali v roku 2018, na súde sa handrkovali o opatrovníctvo a majetok. Majú spolu syna Elliota (25) a dcéru Helen (11), ktorú porodila tiež náhradná matka. V roku 2003 podstúpil De Niro operáciu pre rakovinu prostaty. Má štyri vnúčatá, jedno od dcéry Dreny a tri od syna Raphaela.

Nie je jediný

Robert De Niro sa pripojil k slávnym, ktorí sa stali otcami vo vysokom veku, žiaľ, niektoré deti si rodičov dlho neužili.

Španielsky gynekológ Julio Iglesias, otec speváka Julia a dedko speváka Enriqueho, mal dovedna štyri deti. Tretie dieťa s druhou, o 48 rokov mladšou manželkou Ronnou Keithovou sa mu narodilo, keď mal 88 rokov, jeho syn Julio mal vtedy 60. „V mojom veku je dieťa úžasné. Cítil som sa ako Abrahám,“ povedal. Zomrel vo veku 90 rokov. Štvrtý potomok prišiel na svet sedem mesiacov po jeho smrti.

Americký herec Anthony Quinn splodil svoje dvanáste dieťa so sekretárkou Katherine Benvinovou ako 81-ročný, necelých päť rokov pred smrťou.

Kanadský herec James Doohan známy zo Star Treku si tretiu manželku, herečku Wende Braunberger, zobral, keď mal 54 a ona 18. Siedme dieťa mu porodila, keď mal 80. O päť rokov zomrel

Frontman anglickej skupiny The Rolling Stones Mick Jagger sa v roku 2014 stal pradedkom, o dva roky sa mu narodilo ôsme dieťa. Ako 73-ročnému mu ho porodila o 31 rokov mladšia priateľka, bývalá baletka Melanie Hamricková.

Britský herec Charlie Chaplin si štvrtú manželku Oonu O’Nielovú zobral, keď mal 54 rokov a ona čerstvých 18. Dovedna mali 11 detí. Posledné sa mu narodilo, keď mal 73 rokov. Zomrel ako 88-ročný.

Americkému hudobníkovi Billy Joelovi porodila štvrtá manželka, jazdkyňa Alexis Roderick tretie dieťa, keď mal 71 rokov.

FOTO celebritných starých oteckov v GALÉRII