Trojnásobná olympijská medailistka zo Soči (0-2-1) sa na dovolenke v talianskom vysokohorskom stredisku Livigno stratila pri výlete na bicykli a záchranári ju po celonočnom hľadaní našli až na druhý deň. Informoval o tom portál aktualne.cz.

Podľa talianskych médií dvojnásobná majsterka sveta v Alpách zablúdila a hoci sa ešte mobilom stihla ozvať, za chvíľu sa jej v ňom vybila batéria. Záchranári po nej dlho pátrali márne, noc musela stráviť vo výške približne 2270 metrov nad morom pod holým nebom.

FOTO Soukalovej v GALÉRII.

Až vo štvrtok ráno počuli jej krik a so známkami prechladnutia ju vrtuľníkom odviezli do nemocnice. Soukalová aktuálne pôsobí ako moderátorka šoubizovej relácie Showtime na CNN Prima News, jej šéfredaktorka Zuzana Brzáková odpovedala na otázky Blesku. "Podľa našich informácií je Gabriela v poriadku, teraz naberá sily a vstrebáva všetko, čo má za sebou,“ vyjadrila sa.

"Nie je to tak, že by sa stratila a nevedela, kam ísť. Cestu jej znemožnil odtrhnutý útes, kvôli ktorému nemohla pokračovať v naplánovanej trase,“ vysvetlila Brzáková. "Vďaka dobrému vybaveniu a skvelej fyzičke ale nakoniec všetko zvládla. Je to proste superžena,“ chváli Soukalovú.