Česká polícia opäť odložila prípad údajného zavlečenia Andreja Babiša mladšieho na Krym. Rozhodnutie však nie je právoplatné a Babišov právnik proti nemu podal sťažnosť. V utorok o tom informoval český denník Hospodářské noviny (HN).

"Podali sme sťažnosť, ďalšie informácie teraz k tomu nemôžem zverejňovať," povedal pre HN právnik František Dohnal. Informáciu neskôr potvrdil aj šéf Obvodného štátneho zastupiteľstva pre Prahu 1 Jan Lelek.

Syn bývalého českého premiéra Andreja Babiša (ANO) dlhodobo tvrdí, že ho proti jeho vôli na Krym nechal v roku 2017 odviezť otec. Dôvodom malo byť údajne to, aby Babiš mladší nemohol vypovedať v kauze Čapí hnízdo. Prípad vyšiel najavo, keď syna premiéra vypátrali vo Švajčiarsku reportéri portálu Seznam Zprávy.

Polícia sa prípadom zaoberala a odložila ho prvýkrát vo februári tohto roka s tým, že sa trestný čin nestal. Znovu ho však otvorila po tom, ako sa Babiš mladší objavil v lete v Česku a novinárom opäť povedal, že bol na Kryme nedobrovoľne, uviedli HN.