Americký herec Matthew Perry sa musel ponáhľať do nemocnice, aby podstúpil operačný zákrok na opravu prasknutého čreva, píše Daily Mail.

Na pohotovosť

Kvôli gastrointestinálnej perforácii ho odviezli do nemocnice v LA. Potvrdil to hovorca seriálu Priatelia, kde Matthew hral Chandlera Binga. Herec ocenil obavy fanúšikov o jeho zdravie a zároveň požiadal o súkromie, aby sa mohol uzdraviť.

Roztrhnutie čriev sa môže vyskytnúť pozdĺž celého gastrointestinálneho traktu. Príznakom je bolesť brucha. Stav si vyžaduje urýchlenú lekársku pomoc. Príčiny vzniku sú rôzne. Zahŕňajú ranu nožom, zjedenie ostrého predmetu, rakovinu, vredy či infekciu. Môže viesť až k sepse a smrti.

Priateľka z Priateľov: Matthew Perry so seriálovou manželkou Courteney Coxovou si rozumejú aj mimo
Priateľka z Priateľov: Matthew Perry so seriálovou manželkou Courteney Coxovou si rozumejú aj mimo "pľacu".
Zdroj: profimedia.sk

Presťahoval sa

Herec dlhé roky bojoval so závislosťou od alkoholu a liekov na predpis. Absolvoval niekoľko liečení. Aj v čase, keď natáčal sitkom Priatelia, ktorý sa stal klasikou 90-tych rokov. Na vrchole slávy seriálu bral každý z jeho šiestich hlavných protagonistov milión dolárov za jednu epizódu.

Začiatkom roka Perry predal svoj dom v Hollywood Hills za 12,5 milióna dolárov. Vlani si kúpil luxusný apartmán v centre Century City v hodnote 20 miliónov dolárov.