Tip na článok
Maslo je v kurze.

Chcete maslo zadarmo? Známy obchod ho ponúka zákazníkom za jediný nákup!

Maslová kríza vrcholí, to je jasné. A jeden z najväčších internetových predajcov sa to rozhodol využiť vo svoj prospech.

Galéria k článku (3 fotografie )
Ilustračná foto
Ilustračná foto
Toto je už maslo, len z neho ešte treba vytlačiť tekutinu a premyť vodou.

Pol kráľovstva a maslo tomu, kto..! Obľúbená komodita stále stúpa na cene. V Česku to spôsobilo doslova ošiaľ. Dôchodcovia stoja v radoch pred obchodmi, rodiny nakupujú do zásoby celé kartóny, prázdne pulty s maslom nie sú nič nezvyčajné. Mliekari pred krízou varovali už pred niekoľkými mesiacmi.

Európska únia okresala počty dojných kráv, znížila sa produkcia vysokotučného mlieka a naopak zvýšil dopyt Číny po masle - to všetko výrazne ovplyvnilo jeho výrobu. Sklady sa vyprázdňujú, ceny stúpajú.

No nie všetci sú zúfalí. Známy internetový obchod s maskotom malého Marťana sa rozhodol situáciu využiť vo svoj prospech, a ako avizujú kompetentní, úspešne.

Spoločnosť využila nedostatok masla ako marketingový ťah na potenciálneho zákazníka.
Spoločnosť využila nedostatok masla ako marketingový ťah na potenciálneho zákazníka.
screenshot alza

Za jeden nákup

Reklama informuje potenciálnych zákazníkov o zaujímavej ponuke. Pri nákupe nad 1000 českých korún maslo zdarma. No nekúp to! Český internetový kolos, ktorý je rozpoznateľný najmä vďaka neveľmi prívetivému zelenému mužíčkovi, čo vyskakuje na divákov z obrazoviek, ponúka akciu už niekoľko dní - a zatiaľ úspešne.

U našich západných susedov sídli materská spoločnosť, ale jej dcérska funguje aj u nás, na Slovensku. „Vo vašej krajine zatiaľ podobnú akciu nepripravujeme, do budúcnosti to však určite nemôžeme vylúčiť,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ PR manažérka spoločnosti Patricie Šedivá.

Známy obchod zvolil zaujímavú marketingovú stratégiu.
Známy obchod zvolil zaujímavú marketingovú stratégiu.
internet

Predajca však zašiel ešte ďalej. Nielenže využíva maslo ako lákadlo pre zákazníkov, zakomponoval ho do sloganov k predaju jednotlivých produktov. Darmo, maslová kríza je maslová kríza.

VIDEO Plus 7 Dní