Rusi preto zostavili rebríček najvychytenejších destinácií vo svojej krajine, kde v lete tohto roku turisti cestovali najradšej.

Rusko
Rusko
Zdroj: Petre Kubínyi

Na prvých dvoch miestach sa bezkonkurenčne ocitli dve najväčšie ruské mestá, Moskva a Sankt Peterburg, pričom Moskva predbehla Petrohrad. A to nielen pokiaľ ide o zahraničných turistov, ale aj domáci jej dávajú prednosť.

Petrohrad
Petrohrad
Zdroj: internet

Už druhý rok sa v trojici najnavštevovanejších destinácií objavil aj Kaliningrad. Zaujímavé je nielen samotné mesto, ale aj príroda, jantárové bane a predovšetkých Kuršská kosa. Úzky pruh zeme s dunami medzi sladkovodným jazerom a morom.

Kaliningrad
Kaliningrad
Zdroj: internet

Na najvyšších priečkach sa drží aj Bajkal. Pribúda zájazdov, v ktorých vám ponúknu let do Pekingu, návštevu hlavného mesta Číny, pohľad na Čínsky múr, potom sa vlakom presuniete do Ulanbátaru, prežijete noc v jurte, pokračujete do Irkutska, pozriete si Bajkal a letíte domov. Pribudla však zaujímavosť – Buriatsko aj s jeho metropolou Ulan Ude, kde majú najväčšiu bustu Lenina na svete, a to priamo na hlavnom námestí.

Bajkal
Bajkal
Zdroj: internet

V prvej desiatke sa ocitli aj Krasnodarský kraj a starobylá Adygea. Neprekvapuje, že aj tento rok sa na ôsmom mieste ocitla Kazaň.

Nuž a tu je top dvadsať najvychytenejších destinácií, ako ich uvádza portál Komsomolskaja Pravda:

 1. Moskva a Moskovská oblasť
 2. Sankt Petersburg a Leningradská oblasť
 3. Kaliningradská oblasť
 4. Irkutská oblasť
 5. Buriatsko
 6. Krasnodarský kraj
 7. Adygea
 8. Tatarstan
 9. Krasnojarský kraj
 10. Vladimírska oblasť
 11. Smolenská oblasť
 12. Primorský kraj
 13. Tverská oblasť
 14. Rostovská oblasť
 15. Novosibírska oblasť
 16. Nižnegorodská oblasť
 17. Tuva
 18. Baškirsko
 19. Čeľjabinská oblasť
 20. Pskovská oblasť