Deti potrebujú mamu, či sú z „obyčajnej“ rodiny alebo z prominentnej. Následník monackého trónu a jeho sestrička, Jcques a Gabriella (6), prechádzajú v posledných mesiacoch ťažkou skúškou. Nemajú pri sebe najdrahšiu osobu, ktorá v ich veku zohráva kľúčovú rolu.

 

Opäť v zahraničí

November nebol najšťastnejší mesiac pre potomkov Rainiera III. a Grace Kellyovej. Médiá i verejnosť špekulujú, či ide o smrteľnú chorobu alebo manželskú krízu. Niekoľkomesačná neprítomnosť manželky monackého vladára Alberta II. neunikla pozornosti médií. Princ z miništátika na juhu Európy tvrdí, že v manželstve so Charlene Grimmaldiovou, rodenou Wittstockovou (43), je všetko v poriadku. Lenže keď prišla po niekoľkých mesiacoch do „vyženeného“ domova, opäť je mimo Monaka. Vraj sa lieči v zahraničí. Albert II. (63) oficiálne vyhlasuje, že jeho žena sa musí zotaviť fyzicky i psychicky. Z dôvodu extrémneho vyčerpania a celkovej únavy podstupuje špecializovanú liečbu v nejakom prominentnom zariadení.

Srdcervúci odkaz

Dvojičkám však mama evidentne chýba. Počas osláv Národného dňa Monaka sa vladár objavil so Jacquom i s Gabriellou na zámockom balkóne, pričom jeho šesťročné ratolesti držali v rukách srdcervúci odkaz pre Charlene: „Mami, ľúbime ťa, chýbaš nám!“ Sám Albert II. priznal, že dvojčatá neprítomnosťou mamy „veľmi trpeli“.

Našťastie, vždy pomôže rodina. Absenciu Charlene sa snažili vyplniť Albertove sestry, princezná Caroline Hannoverská (64) a princezná Stephanie (56). Z fotiek vidno, že deťom sa venovali, aby im aspoň trochu vynahradili to, že princezná s nimi nie je.

Hrdý otec

Pred troma rokmi sa princ Albert dal prehovoriť na to, aby čosi o svojich deťoch prezradil. Aké sú, akú majú povahu. „Gabriella i Jacques sú odmalička veľkí spáči. Sú dni, vlastne noci, keď s nami trávia čas v spálni,“ povedal o svojich ratolestiach. „Vedia, kto je Donald Trump (v tom období bol prezidentom USA - pozn. red.), vedia, kto je prezidentom Francúzska, vedia, kto je Vladimir Putin,“ hrdil sa prominentný tatko. Gabriella sa podľa neho ako prvá naučila rozoznávať písmenká i číslice, ale Jacques ju veľmi rýchlo dobehol. „Som toho názoru, že na nich má Charlene veľmi dobrý vplyv, sú naozaj šikovní,“ uviedlo monacké knieža. „Teraz sú v tom najkrajšom veku! Všetko chcú vedieť, stále sa na niečo pýtajú,“ teší sa Albert zo svojich manželských potomkov. Mimochodom, tie nemanželské má dve, a možno aj tretie. Vo februári tohto roka sa totiž ozvala istá Brazílčanka, podľa ktorej je jej dcéra tiež dcérou monackého vladára.

FOTO V GALÉRII

Aj Charlene sa o svojich deťoch vyjadrovala len v dobrom. „Nedávno sa Gabriella poranila o roh stola. Jej brat kričal, že ,to je zlý stôl‘! Je veľmi starostlivý, so sestrou majú výborný vzťah. Môžem sa na nich pozerať nekonečné hodiny a neprestane ma to baviť,“ povedala o svojich deťoch pred troma rokmi princezná. Mimochodom, aj pred niekoľkými dňami zachytili fotoreportéri Jacqua, ako s láskou objíma Gabriellu. Dvojičky pri príležitosti stého výročia organizácie Soroptimst International zasadili juhoafrický strom na počesť svojej matky, ktorú naposledy videli 24. novembra.