Niektoré momenty z jej života vás prekvapia. Mladšia sestra kráľovnej Alžbety II. mala rada alkohol i cigarety. Milovala večierky vtedajší bulvár si „zgustol“ na jej romániku s mladším mužom o 17 rokov. Hoci od jej smrti už uplynuli dve desaťročia, princezná Margaret patrí stále k najkontroverznejším postavám britskej kráľovskej rodiny. Už ako dieťa bola protipólom svojej staršej sestry. Životopces Theo Aronson tvrdí, že aj teraz vzbudzuje záujem médií a ľudí.

Nikdy sa nepoddala.
Zdroj: Getty Images

Kašľala na protokol

Princezná Margaret podpisovala všetky šeky iba krstným menom. Nepoužívala ani svoj šľachtický titul.

Ranné rituály mladšej sestry doprevádzali do vývrtky dnešnú kráľovnú. Margaret priniesli o 9.00 raňajky do postele. V posteli strávila ďalšie dve hodiny, počúvala rádio, čítala noviny, ktoré potom rozhádzala po dlážke. Fajčila cigarety. Potom sa dlho kúpala, upravovala si účes a maľovala sa. Okolo 12.30 hod. opustila svoju spálňu, poprosila o drink s vodkou ako „náboj energie“.

Kráľovský protokol prikazoval, že večera sa nesmie začať bez Margaret. Princezná však vždy notoricky meškala. „Večera sa mala začať o 20.30.  hod. O 20.30. prišiel Margaretin kaderník, takže sme hodiny čakali, kým jej vytvorí na hlave účes, s ktorým by bola spokojná,“ píše sa v knihe Love From Nancy: The Letters of Nancy Mitford.

Princess Margaret
Zdroj: Getty Images

Antiveveričková

Princezná Margaret neznášala veveričky. Ak uvidela v parku ženy, ktoré veveričky kŕmili, bola schopná ich zbiť dáždnikom.

          Keď tajomník lord Nigel Napier oznámil princeznej, že Antony Armstrong Jones, čiže gróf Snowdon, jej manžel, sa s ňou chce rozviesť, Margaret odpovedala: „Ďakujem, Nigel. To je najlepšia správa, akú som od vás dostala.“

          Margaret bola veľmi inteligentná ale občas veľmi krutá Keď raz uvidela modelku Twiggy, opýtala sa: „Kto ste?“ „Volám sa Lesley Hornbyová, ale ľudia ma volajú Twiggy, Vaša Výsosť.“

S manželom Antony Armstrongom-Jonesom.
Zdroj: Profimedia

Viac fotografií ri pozrite v GALÉRII.

Celebritní nápadníci         

Princezná Margaret mala vraj románik s Mickom Jaggerom, lídrom kapely Rolling Stones. Dôkazy na to neexistujú, ale tiež sa klebetilo, že samotný maestro maliar Pablo Picasso bol rozhodnutý požiadať ju o ruku.

          Mala rada cigarety i alkohol. Hovorí sa, že aby „spojila tieto dve činnosti, prilepila škatuľku zápaliek k poháru s drinkom, aby si tak mohla zapáliť, keď pila“.

          Bola schopná vzbúriť sa proti kráľovským pravidlám v deň svojej svadby. Na hlave mala tiaru Poltimore, ktorá pochádzala z jej súkromnej kolekcie, nie z kráľovskej. Sama si ju kúpila na aukcii za cca. 7,7 tisíc dolárov.

Jej medové týždne boli tiež extravagantné. Strávila ich na kráľovskej jachte Britannia v roku 1960, trvali šesť týždňov a stáli 115-tisíc dolárov. Mimochodom, v roku 1995 si na sedemdňovú cestu do USA vzala so sebou garderóbu v hodnote vyše 10-tisíc dolárov.

Mala princezná románik s lídrom Rolling Stones?
Zdroj: Vianney Le Caer