Čoraz viac osôb, známych i neznámych, otvára svoju dušu v takzvaných podcastoch Počas audionahrávok, ktoré si možno vypočuť na internete alebo na streamovacích platformách, otvárajú témy ťažké, ale veľmi potrebné. Jednou z nich je aj psychické zdravie.

Princ William prehovoril o depresii a úzkostiach.
Zdroj: Archív

Fatálna havária

V najnovšom podcaste Aplle Time to Walk (Čas na prechádzku) poskytol otvorenú spoveď vnuk britskej kráľovnej princ William. Priznal, že účasť na istej udalosti z roku 2017 mala preňho neblahé následky, upadol do depresie. Hovoril o autonehode, pri ktorej zachraňoval pasažierov. Bolo to v čase, kedy William pracoval ako pilot vrtuľníka u záchranárov.

Princ dodnes nevie zabudnúť na nešťastie, pri ktorom chlapec v podobnom veku ako jeho syn George, utrpel vážne zranenie mozgu. Poškodenia päťročného Bobbyho Hughesa boli však fatálne a chlapček zomrel.

Princ William pracoval ako pilot vrtuľníka záchrannej služby.
Zdroj: Archív

Pomoc blízkych

William priznal, že po tomto nešťastí pociťoval utrpenie za všetkých. „Cítil som sa, akoby zomieral celý vesmír,“ vyznal sa v podcaste. Niekoľko týždňov po tragédii sa najhoršie spomienky vrátili s dvojnásobnou silou. Princ opisoval, že sa cítil tak, „akoby niekto vložil kľúč do zámku a odomkol bez jeho súhlasu“.

Budúci následník trónu sa kontaktoval aj s Bobbyho mamou. To stretnutie mu dodalo trochu sily. „William nám hovoril, ako ho tragédia ovplyvnila ako otca a že nášmu utrpeniu rozumie,“ povedala v Time To Walk Bobbyho mama. Ako ďalej dodal princ, vtedy preňho veľmi veľa znamenala podpora rodiny a rozhovory s priateľmi.

Princ William bol aj v záchranárskej uniforme fešák. Pozrite si v GALÉRII.