Členovia kráľovskej rodiny už pre Britov dávno nie sú len strohé tváre známe z obrazov či mincí, moderná monarchia sa snaží čoraz viac priblížiť bežným občanom. Kráľ Karol III., jeho manželka Camilla, princ William aj jeho žena Kate sa im počas najrôznejších verejných vystúpení prihovárajú či potriasajú im rukami.

Neraz sa členovia kráľovskej rodiny dostanú do zaujímavých situácií, kedy ide škrobenosť bokom. Kate s Williamom už v Írsku čapovali pivo, na Jamajke zase rozjarení a v ležérnom oblečení hrali na bubny. Vysmiata princezná sa v Dánsku spustila na šmykľavke, na domácej pôde si vyskúšala tréning ragby.

Odviazané FOTO Kate si pozrite v GALÉRII. 

Akousi strážkyňou decentnosti a dobrých mravov bola kráľovná Alžbeta II., tá sa však v septembri pobrala na večný odpočinok. Britské médiá si všimli, že Kate je po jej skone akoby uvoľnenejšia a vystupuje viac žoviálne. Pri poslednom verejnom vystúpení dala eleganciu úplne bokom.

Princezná z Walesu bola patrónkou sólo expedície kapitánky Preet Chandi naprieč Antarktídou. Členka armády sa z nej úspešne vrátila, pričom svojou polárnou expedíciou pokorila svetový rekord, keď prešla sama na lyžiach 1483 kilometrov za 70 dní.

Ako píše Daily Mail, kapitánka teraz o svojom zážitku rozpráva na školách, a do Landau Forte College s ňou zavítala aj jej patrónka Kate. So študentami si predviedli cvičenia, ktoré Preet Chandi v rámci prípravy na náročnú expedíciu praktizovala.

Princezná prišla v teniskách a pri tejto príležitosti opäť ukázala, že sa dá nahovoriť na všeličo. Zahodila sako, nechala sa navliecť do postroja a ťahala pneumatiky. Vznikla pritom séria fotografií, aké má vo svojom albume určite len málo členov kráľovskej rodiny, ak vôbec nejaký.

FOTO Kate pri ťahaní pneumatík v GALÉRII.

Daily Mail pripomína, že Kate sa zameriava na osvetu v rámci duševného zdravia a snaží sa klásť dôraz na to, aký pozitívny vplyv na psychiku má športovanie a pobyt vonku. Denník Express si zase všimol už spomínané sako, ktorým sa princezná tiež priblížila ľudu. Je totiž z bežnej kolekcie značky Zara, pôvodne stálo 70 libier, aktuálne je vo výpredaji za 36 libier.

FOTO princezninho saka v GALÉRII.