Jeho country-trapová skladba Old Town Road sa udržala na vrchole rebríčkov celých 19 týždňov, čo ju urobilo po mnohých rokoch - prvý raz od roku 1958 - najdlhšie umiestneným hitom magazínu Billboard Hot 100 v USA. K popularite jeho veľkého hitu prispela i sieť TikTok. Pred dvoma rokmi ho magazín Time zaradil do rebríčka 25 najvplyvnejších osôb na internete, v roku 2020 bol za zozname magazínu Forbes medzi najúspešnejšími osobami do 30 rokov.

Má za sebou ako mužský umelec najviac nominácií na 62. ročníku udeľovania cien Grammy, cenu za najlepší videoklip, cenu za najlepší popový výkon dua alebo skupiny. Za spomínanú skladbu vyhral aj dve ceny MTV Video Music Awards a cenu American Music.

Megaúspešnú skladbu Old Town Road ponúkol fanúšikom aj v niekoľkých remixových verziách, z ktorých najobľúbenejšou sa stala tá s country spevákom Billym Rayom Cyrusom. Následne debutoval s úspešným albumom s názvom 7. Napriek veľmi mladému veku má teda americký raper, spevák, skladateľ i influencer za sebou úspechov viac než dosť.

Narodil sa ako Montero Lamar Hill v meste Lithia Springs v štáte Georgia. Pomerne skoro odhalil svoju homosexuálnu orientáciu, ku ktorej sa dnes hlási. Ako tínedžer sa však doma so svojím tajomstvom bál priznať a bol presvedčený, že si ho odnesie do hrobu.

„Celý dovtedajší život som sa pretvaroval a hral heterosexuála. Všetko sa zmenilo, keď sa zo mňa stal Lil Nas X a nebál som sa to otvorene povedať,“ hovorí muzikant. Jeho obavy zo straty fanúšikov po svojom priznaní sa našťastie nenaplnili.

Viac FOTO rapera Lil Nas X v GALÉRII

Je rád, ak pomohol niektorým mladým mužom nebáť sa odhaliť, že sú gejovia a prestať žiť v klamstve. „Každý však musí sám vedieť, kedy je ten pravý čas. Nechcem preto niekoho povzbudzovať do niečoho, na čo sa zatiaľ stopercentne necíti,“ povedal muzikant, ktorý sa okrem iného preslávil ako prvý LGBTI hudobník, ktorý získal Country Music Association Award.