Neuveriteľný príbeh sa stal v obci Sabanovo v oblasti Kuzneckej panvy. Starší pán sa dostal do nemocnice, pretože bol infikovaný koronavírusom. O krátky čas nemocnica informovala rodinu, že žiaľ, pacientovi sa nepodarilo zvíťaziť nad Covidom-19.

Smútiaca rodina vystrojila pohreb, ako sa patrí a svojho príbuzného pochovala podľa tradície na miestnom cintoríne. O dva týždne však prežila šok! Spôsobil im ho telefonát z nemocnice.

Príbuzní dostali aj úmrtný list.
Príbuzní dostali aj úmrtný list.
Zdroj: Internet

Nevysvetliteľný omyl

Ukázalo sa, že oplakaný dedko stále žije a nachádza sa v zariadení pre seniorov. Dedko sa začal zaujímať o to, čo sa s ním deje po tom, čo sa konečne z choroby vystrábil a mohol normálne komunikovať.

Ministerstvo zdravotníctva Kemerovskej oblasti už nariadilo vyšetrovanie, ako sa takýto fatálny omyl mohol stať a kto vlastne leží v hrobe na cintoríne v Sabanove.

Vnučka nosí na hrob každý deň čerstvé kvety, aj keď nevie, kto v ňom vlastne leží.
Vnučka nosí na hrob každý deň čerstvé kvety, aj keď nevie, kto v ňom vlastne leží.
Zdroj: Internet

Úcta neznámemu

Šťastná vnučka znovuobjaveného milovaného deduška však stále chodí na cintorín a každý deň nosí na cintorín čerstvé kvety, aj keď vlastne nevie, kto je v ich rodinnej mohyle pochovaný. „Žil a žiaľ, zomrel, určite má rodinu, ktorá ho hľadá a ktorá za ním smúti. Každý, kto opustí tento svet, si po svojej smrti zaslúži našu úctu a spomienku,“vysvetlila pre lokálne médiá dôvody, prečo sa o hrob neznámeho stará.